Lovosické nádraží čeká výměna nástupišť, cena stoupla téměř na dvojnásobek

Vizualizace podoby nových nástupišť v Lovosicích. Foto: SŽVizualizace podoby nových nástupišť v Lovosicích. Foto: SŽ

Součástí akce je prodloužení podchodu do Máchovy ulice.

Správa železnic vypsala zakázku na modernizaci nástupišť ve stanici Lovosice na koridorové trati z Prahy do Děčína. Práce mají začít již v létě, maximální cena je 332,3 milionu korun.

Zakázka je na profilu zadavatele. Podle Správy železnic přinese stavba komfortnějšího nastupování do vlaků a také možnost bezbariérového přístupu na nástupiště. Správa železnic v informačním letáku na svých stránkách mluví o zahájení stavby v roce 2020 a nákladech 180 milionů korun. Leták je z roku 2019, maximální cena za tu dobu tak stoupla na téměř dvojnásobek.

V rámci stavby projdou rekonstrukcí stávající čtyři nástupiště, která budou zvýšena na normovou výšku 550 mm umožňující pohodlný nástup do moderních vlakových souprav. Ostrovní nástupiště č. 2 a 3 budou dlouhá 220 metrů, 4. nástupiště bude mít stejně jako vnější nástupiště u výpravní budovy délku 170 metrů. Všechna získají nové zastřešení a osvětlení.

Současný podchod se zrekonstruuje a prodlouží pod celým nádražím až do Máchovy ulice. Zároveň dojde k doplnění výtahů, které zajistí bezbariérový přístup z podchodu na jednotlivá nástupiště. Pro příchod k 1. nástupišti bude možné využít výtah, který propojí podchod s výpravní budovou. Stavba se nedotkne současné konfigurace kolejiště, bude však provedena částečná obnova železničního svršku.

Vizualizace podoby nových nástupišť v Lovosicích. Foto: SŽVizualizace podoby nových nástupišť v Lovosicích. Foto: SŽVizualizace podoby nových nástupišť v Lovosicích. Foto: SŽ
Tagy Lovosice Správa železnic Trať 090
50 komentářů