LOT 3a leaderboard

Liftago expanduje do dalších měst, propojuje taxikáře se zákazníky v Liberci a Zlíně

Aplikace Liftago propojuje licencované taxikáře s cestujícími. Foto: LiftagoAplikace Liftago propojuje licencované taxikáře s cestujícími. Foto: Liftago

Zákazníci v Liberci a Zlíně mají nově možnost shánět taxíka přes aplikaci Liftago. Česká aplikace na objednání licencovaných řidičů taxi spustila

Zákazníci v Liberci a Zlíně mají nově možnost shánět taxíka přes aplikaci Liftago. Česká aplikace na objednání licencovaných řidičů taxi spustila v obou městech testovací provoz. Dosud působila v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.

Podle ředitele a spoluzakladatele Liftaga Ondřeje Krátkého je cílem testovacího provozu určení výkyvů  poptávky během týdne a dne a zajistit v ostrém provozu lepší pokrytí poptávky nabídkami řidičů.

„Během testování posíláme místním zákazníkům zvýhodnění, díky kterému testujeme různé parametry služby – od dostupnosti, mapových podkladů, odhadů příjezdových časů až po kvalitu řidičů. Tytéž parametry ověřujeme i ze strany řidičů. Cílem je rovnováha mezi nabídkou a poptávkou, která zvyšuje kvalitu služeb v daném městě,“ říká Ondřej Krátký, ředitel a spoluzakladatel Liftaga. Podle Krátkého služba v následujících měsících zamíří do dalších krajských měst. Priority další expanze pak řídí především zájem taxikářů, kteří se přes řidičskou aplikaci registrují.

V systému Liftaga je registrovaných přes 2000 licencovaných řidičů,  z čehož je 1500 aktivních v již podporovaných městech. Liftago funguje na bázi agregátora – využívají ho jak řidiči patřící pod velké taxikářské dispečinky, tak ti jezdící zcela na sebe.  Všichni musí splňovat zákonné požadavky pro provozování komerční přepravy. Liftago řidiče při vstupu na platformu prověřuje a proškoluje na standardy zákaznického servisu. Cílem Liftaga na lokální úrovni je vytvořit národní platformu dostupnou v největších městech a nabízející pokrytí poslední míle pro meziměstské vlakové a autobusové dopravce či půjčovny aut.

Liftago je aplikací pro telefony a zároveň firemní  objednávací systém, který pasažérům umožňuje výběr z nabídek profesionálních taxikářů podle hodnocení řidiče, času příjezdu, vozu a odhadu ceny. Doposud mělo Liftago v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě zhruba čtvrt milionu pasažérů a 1500 aktivních řidičů s průměrnou dostupností 5,5 minuty.

Tagy Liftago
Žádné komentáře