Doprava ve městě Informační technologie Logistika Silniční nákladní doprava

Rozvoz zásilek taxíkem. Liftago spustilo logistický systém, zlákalo Alzu

Aplikace Liftago propojuje licencované taxikáře s cestujícími. Foto: Liftago
Aplikace Liftago propojuje licencované taxikáře s cestujícími. Foto: Liftago

Česká aplikace Liftago už nezajišťuje pouze dopravu lidí v podobě taxislužby, nýbrž vstoupila i na trh přepravy zásilek. O spuštění logistického systému informovali zástupci firmy ve středu na tiskové konferenci. Systém má propojit volné řidiče s firmami, které potřebují něco rozeslat po městě.

„Největší kapacita je aktuálně na straně našich řidičů. Nový systém přispívá ke zvýšení využitelnosti aut, která už na ulicích jsou, ale zároveň tím řidičům vytváří další příležitost k výdělku. Mohou totiž čas, kdy čekají na cestující, využít k rozvozu zásilek,“ uvedl ředitel Liftaga Ondřej Krátký.

Do systému se už zapojili i řidiči firmy Sushitime, kteří jezdí převážně v době oběda či večeře, v mezičase tak místo čekání budou místo jídla vozit další zásilky. Liftago očekává, že se do systému postupně zapojí i další komerční řidiči, kurýři na kole či pěší. Na straně e-shopů už zlákalo Alzu a platformu pro e-shopy Shoptet.

„V rámci naší pilotní spolupráce se daří obsluhovat okolí našeho holešovického showroomu v řádu desítek minut,“ uvedl ředitel marketingu Alza.cz Jan Sadílek. Liftago uvedlo, že jedná o zapojení s desítkami dalších možných partnerů.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Nekdo

davam ridicum deset, maximalne patnact let, nez budou zcela postradaltelni, ergo na dlazbe a monkey jobs jako vekslacky tocvolant a fetka v dodavce budou nahrazeny pocitacem…

Spidour

p. Sůro, drobná korekce.

Shoptet není eshop, ale platforma pro eshopy = poskytovatel engine eshopům.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast