Letiště Praha zrušilo soutěž na taxislužbu, tendr vypíše znovu

Taxi na Letišti Václava Havla. Foto: Letiště PrahaTaxi na Letišti Václava Havla. Foto: Letiště Praha

Někteří soutěžící zpochybnili především zákonnost elektronické objednávky.

Zpět na článek
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel

Problém byl v tom, že letiště chtělo pouze elektronickou objednávku. To v zásadě ignoruje všechny ty lidi, kteří přijedou, nemají telefon, aplikaci, nebo prostě jen chtějí vyjít ven a sednout do prvního vozu a ne kontrolovat značku (byznys klienti). Letiště to chtělo řešit prostřednictvím kiosků či objednávkou až ve voze, nicméně toto zákon neumožňuje. Navíc zásadně vyžaduje, aby v případě elektronické objednávky dostali zákazníci stvrzenku na email (co ti, kteří email nemají a nebo ho nechtějí poskytnout?). Takových rozporů s platnou legislativou tam bylo více. Ideální by asi byla kombinace služeb.

2021

Nemůže mít zrušení souvislost spíš s nástupem nového generálního ředitele, tak aby mohl vyhrál vhodný uchazeč? Než s nastavením pravidel a tržními konzultacemi ve stávajícím tendru.

Jakub P.

Moc to nechápu, na jednu stranu říkají že se rozhodli „znovu provést tržní konzultaci“. No ale buď už ji provedli, ale očividně to neměli žádný přínos, protože stejně narazili. Nebo kecají a zatím ji neprovedli a potom je jejich blbost že si nezjistili co trh akceptuje. Pokud do konce roku nevyberou novou koncesi, tak tam budou muset pustit každýho když nebude mít výhradní smlouvu? Takže i Liftago, Uber a tak? To by byla slušná mela 🙂

Sch

Letiště jim chtělo sebrat taxametry, aby nemohli šidit, ale oni si řekli ne. A vypadá to ze uspějí. Každý zahraniční cestující pak bude impulsivní a sveze se na taxametr místo za předem danou cenu.

Aleš

Možná jsem blbej, ale nějak té argumentaci nerozumím. Pokud si chci udělat elektronickou objednávku, použiju Liftago a popojdu si těch pár metrů navíc výměnou za to, že si předem můžu vybrat cenu a model auta. Pokud se nechci ničím zabývat, jdu na oficiální stanoviště taxi, nastoupím do prvního volného (bez možnosti výběru – ještě níže popíšu zkušenost) a jedu podle taxametru. Pokud přijedu do zahraničí a neznám místní poměry, logicky jdu na oficiální taxi a neočekávám odrbání. Na stanovišti by měl stát zřízenec a lidem, co nastupují do taxi, dát leták s přibližnými cenami. Vzhledem k dopravní situaci v Praze… Číst vice »

Dan Žatecký

K čemu předražená taxislužba, která si za kilometr klidně inkasuje 200 kč, a řidiči klidně jezdí v Praze po objízdných trasách, aby si narejžovali co nejvíc, když od letiště jezdí každých 5 minut autobusy linek 119 k metru, airport expres až na hlavní nádraží atd. Turisti jsou zdraví, mají zdravé nohy, můžou chodit. Kufry dnes mají kolečka, takže není problém s přesunem. A kdyby zastupitelstvo jen nekradlo, ale bylo co k čemu, už má letiště i přímé spojení s Prahou metrem, a neřešily se takové hlouposti, jako rychlá železnice nebo Metro do Motola.

Vše je jen o vlastní pohodlnosti.

Karlo Jastrebsky

Jen pro zajímavost, kolikrát za vas zivot jste jel taxíkem z LVHP ? Ze tak víte o 200 za km a objizdnych trasách? (:-) Podle toho jak mate jízdní řády autobusu v hlavě asi ani jednou. Za mne taxi vzdy v pohodě a v normální cenove relaci. A to i když mluvím spanelsky (:-))

Vít

Jasně! Kufry mají dnes kolečka, a proto je hned po výstupu ze 119 uvítá na Veleslavíně schodiště bez eskalátorů. Turisti jsou zdraví a mají zdravé nohy. A ti co náhodou ne, tak na ně myslet nebudeme, ať sedí doma. Taky je štěstí, že AE, 119 i metro jezdí 24/7, od pondělí do neděle těch každých pět minut, a navíc že jsou kapacitně dostačující, takže třeba pro byznys cestujícího jedoucího na obchodní jednání určitě nebude v létě vyvalovat svého voňavého podpažního bobra žádný upocený koupák v tílku držící se tyče dva centimetry od něj, protože ve 119 je vždy místa dost,… Číst vice »

Miroslav Zikmund

Variantně 100 na Zličín, kde eskalátor je na linku B ….

Martin Liška

Odkdy? Pokud si vzpomínám, je na Zličíně jen výtah…

Jan

Eskalátor sice na výstupní zastávce nemají, ale s těma kolečkama si přejdou ulici a jsou hned u výtahu.

Petr

To není vaše starost. Já taxikáře nesnášim, ale vy si jezděte z letiště třeba na pštrosovi a kdo chce, toho nechte ať si jede taxíkem.

Daniel

Troll