Cestovní ruch Infrastruktura Letecké společnosti Letectví Letiště

Letiště Praha postupně utlumí provoz, o nevpuštěné cizince se postará

Informování cestujících na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha
Informování cestujících na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha

O půlnoci na sobotu začne platit vládní zákaz cestování Čechů do 15 rizikových zemí a občanů těchto zemí do České republiky. O půlnoci na pondělí se pak zákaz ještě zpřísní, když (až na několik výjimek) úplně zamezí cestování českých občanů do zahraničí a příjezdu cizinců do republiky. Na útlum a možné potíže se už připravuje i Letiště Praha, které nejspíš zažije největší klid v novodobé historii.

„Na základně aktuálního vývoje budeme také přijímat provozní opatření v souvislosti s postupným omezováním provozu letiště. Konkrétní provozní opatření budou přijímána postupně. O těchto provozních opatřeních budeme také cestující postupně informovat. Letecké společnosti byly informovány. Pro tuto chvíli zůstává Letiště Praha v provozu,“ uvedlo dnes vedení letiště v tiskovém prohlášení.

Cestující, kterých se opatření dotkne, by podle něj neměli vůbec cestovat na letiště a měli by kontaktovat letecké společnosti. Ty jim případně nabídnou náhradní řešení. Letiště Praha bude cestující informovat například prostřednictvím polepů hned u vchodů do terminálů, prostřednictvím internetových stránek Letiště Praha, sociálních sítí nebo skrze informační přepážky.

Letiště se připravuje i na to, že se bude muset postarat o cestující, kteří nebudou vpuštěni do republiky. „V případě, že letecká společnost nebude schopna těmto cestujícím nabídnout okamžité náhradní řešení, poskytneme cestujícím zázemí s občerstvením, hygienickými potřebami, přístupem k telefonu a počítači. Na vyžádání jim bude k dispozici také zdravotní péče,“ sdělilo letiště. Od půlnoci z neděle na pondělí bude vstup do země povolen pouze českým občanům a cizincům s přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem na území České republiky.

Tuzemská skupina Smartwings, kam patří i České aerolinie, už oznámila, že zastaví svůj provoz v Praze a uzemní až 23 letadel.

Rizikové země podle MZV: Čína, Írán, Itálie, Jižní Korea, Francie, Španělsko, Německo, Švýcarsko, Norsko, Dánsko, Nizozemsko, Švédsko, Velká Británie, Belgie a Rakousko.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Honza
Host
Honza

Tak mohli by se poptat v Pardubicích, Brně a Ostravě, tam je malý provoz a ticho přes zimu v terminálu úplně normálně

Dushan
Host
Dushan

Snad adekvátně utlumí i DPP provoz autobusových linek 119 a 100. Aspoň, že nevyšlo pořízení velkokapacitních autobusů, pro které by už nebylo využití.

Pette
Host
Pette

Po epidemii se uz jako letiste neotevre? K cemu mas tu vec na krku?

Dushan
Host
Dushan

V budoucnu otevření letiště neimplikuje potřebu velkokapacitních autobusů.

Pette
Host
Pette

To si myslis ze se svet zastavi? Ze si lidi reknou. No tak jo. Aby se nesirilo nic dalsiho tak uz nikdy nikam nepojedeme. Ani k babicce! Holt, nejhorsi je setkani s blbcem. To je horsi i nez Ebola

-TR-
Host
-TR-

Svět se zastaví, protože i když koronavirus jednou pomine, vyvolá to ekonomickou krizi a chudnutí. Lidé budou mít starost o pokrytí základních životních potřeb, nějaké létání do Prahy nikoho zajímat nebude.

Pette
Host
Pette

Takze se vratime na stromy? Klidne si na nejaky vylez. Ja ale budu zit svuj zivot. A cestovat!

-TR-
Host
-TR-

Cestovat budete moct, současný zákaz samozřejmě nebude platit věčně, ale je dost pravděpodobné, že na to nebudete mít peníze.

Dushan
Host
Dushan

V situaci, která nás čeká nemůže nikdo opovážlivě tvrdit jak bude žít, bude-li vůbec. Všechny zbytné aktivity jsou rázem marginalizovány a potrvá měsíce, nežli dojde k zotavení. Ještě před pár dny jsme četli bouřlivé diskuze, co způsobí zákaz letů z Itálie nebo zákaz biatlonu, Kalouskovy a Stanjurovy dětinské protesty. Z dnešního pohledu už jsou to jen nicotné malichernosti…

Pette
Host
Pette

Opravdu? A kolik koblih ti za tuhle propagandu posilaji? Dokud se bude chodit do prace a dokud bude v provozu MHD tak to jsou vsechno zbytecne veci jen pro Buresovy volice. Svycarsko to resi uplne jinak. Snazi se chranit ty nejohrozenejsi skupiny. ANO! Tam to ma cenu!

Frantisek
Host
Frantisek

Do jisté míry souhlas, ale ona ta dosavadní rozežranost má i jiné důsledky než jedno šíření viru. Znečištění prostředí má také své zdravotní důsledky, které s tím virem neodejdou. Rozumná míra by byl asi dobrý základ…

Pette
Host
Pette

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/svycarska-inspirace-v-boji-s-virem-testovani-vzdavame-predno/r~c8396352650611eab1110cc47ab5f122/
Jinak vy vsichni minusari to poznate za 1-3 mesice jak se bude propoustet, firmy budou krachovat, obycejni lide nebudou mit penize na zakladni zivobyti, vse zdrazi….
Nejde o nejake hloupe minusy ale o to, ze tyto opatreni posilaji komplet ekonomiku ke dnu. A to je vetsi pruser nez „par mrtvych“ kdy to jsou prave seniori a oslabeni, ktere rozumne Svycarsko chrani. Ale kde jinde tak hezky nshnat politicke body, ze jo. Viz posledni vykrik Babise na tiskovce: pokud nekdo nema rousky, tak mu je osobne dovezu! Jo, to je fakt geroj! Tak mu zatleskejte.

Tomáš
Host
Tomáš

Kéž by to byla pravda.

Jenicek 4217
Host
Jenicek 4217

Spravne, paxe bude letat jen do Ostravy a Brna 🙂

JirkaA
Host
JirkaA

No když bouchlata Islandska sopka tak byl taky klid na letišti. Teď to bude tak akorát trvat déle.

Josef J.
Host
Josef J.

Tehdy se nelétalo vůbec. Teď nějaký provoz zůstat má, přinejmenším nákladní lety.