Letiště Praha obnoví během měsíce oblíbené exkurze

Exkurze na Letišti Praha. Foto: Letiště PrahaExkurze na Letišti Praha. Foto: Letiště Praha

„Nejlepší způsob, jak ukázat letiště lidem,“ říká jeho nový šéf.

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MAP

Terminál 2 bude mít určitě volnou kapacitu odbavovacích přepážek pro odbavení exkurze, stejně tak bezpečnostní kontrola a v tomto případě „odjezdový“ gate pro autobus. A ještě si budou moci návštěvníci možnost nakoupit v duty free, jako když by letěli do Ostravy. A možná tahle „simulace“ odbavení pomůže i těm, co se bojí létat. A ještě jim zůstane na památku „palubní“ vstupenka.

Jiří 3

Za sebe mohu doporučit. Dokonce jsme měli i štěstí na přistávání A380.

Zdenek

Já taky,byla to parada

VíKo

Exkurze jsou fajn. Já bych uvítal vic spojení. Vídeň je v tomhle úplně šílená. Tam se lita snad na každý letiste a ve slušných frekvencích. V Praze máme 115 destinací, ale s mizernyma frekvencema. Vybrat si víkend a někam letet bez nutnosti kompromisu je bez šance. Když chci někam od pátku do neděle, není kam letet. Pisa? V sobotu večer tam a v neděli ráno zpět. Nebo od čtvrtka do soboty popř od soboty do úterý. Proste divný. SmartWings a jejich model nechápu. Letenky za strašný mašle. Chtělo by to bazovat i Wizz. Aby se to rozhýbalo.

Radim

Letiště potřebuje peníze, když už je provoz slabý, tak exkurze jsou také možným zdrojem příjmů.
Škoda, že ve článku není kolik ty exkurze budou stát?

Lkprak

Před Covidem byl vstup tuším 170 korun. Těžko za to teď budou chtít nějak o moc víc, to by to marketingově zabili.

Jenda

170 korun?? Tykráso, vzhledem k tomu, co takhle běžně stojí vstupy na různé památky, bych u toho letiště čekal tak pět stovek a přišlo by mi to jako fajn cena. Ale asi je to jak říká kolega výše, marketing.

Robert

Na těch exkurzích se podle mě nic moc nevydělá. Spíš je to takový marketing a prezentace letiště pro ty, které to zajímá.

asdf

SmartWings je charterovka, individuální cestující jsou jim ukradení. Letadlo už je dávno zaplacené cestovkou a těch pár míst, které stojí 10 000 kč, tak jim je jedno, jestli se to prodá nebo ne. Letadlo už je tak jako tak zaplacené. Pro individuální cestovatele je tady Ryanair, WizzAir, Eurowings (díky nim spadne cena z cca 9 000 na 3 000 na Kanáry), EasyJet.

Petr

Taky bude dost zalezet, jak to maji s cestovkami nasmlouvane. Ani bych se nedivil, kdyby byla nejaka minimalni cena letenky.
Cestovky chteji, aby si klienti kupovali zajezdy a ne jednotlive letenky “za par”, jak by to mnoho lidi ocenilo.

Proto ta letenka je za deset a ne za litra, i kdyz to letadlo je uz zaplacene.