Letectví Letiště

Letiště ukončí oblíbené exkurze, nezačnou ani v lednu

Exkurze na Letišti Praha. Foto: Letiště Praha
Exkurze na Letišti Praha. Foto: Letiště Praha
Vedení letiště nepočítá s obnovením exkurzí ani po skončení nouzového stavu. Ročně přilákaly desítky tisíc lidí.

Letiště Praha skončí kvůli současné situaci s nabídkou exkurzí po svém zázemí. Oblíbený program, který dostal v minulosti například cenu za vyhledávanou turistickou atrakci od CzechTourism, končí kvůli pandemii koronaviru.

Prohlídky letiště jsou nyní přerušené oficiálně kvůli nouzovému stavu, od ledna se ale neobnoví. Na svém facebookovém profilu o tom informoval Fanklub Exkurze Letiště Václava Havla Praha. Konec potvrdila mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková.

„Z důvodu letošního významného poklesu návštěvnosti exkurzí, který je způsoben pandemií nového typu koronaviru, a s ohledem na nejasný výhled konce pandemie, nebudou od ledna 2021 exkurze na Letišti Václava Havla Praha nabízeny. V tuto chvíli exkurze neprobíhají z důvodu platných epidemiologických opatření a do konce roku s jejich obnovením nepočítáme,“ řekla Pavlíková.

Exkurze na Ruzyni začaly v roce 2008, rychle si získaly velkou popularitu a ročně si zázemí Letiště Václava Havla takto prohlédly desítky tisíc lidí. „Těšilo nás přinést ostatním informace o letectví, letišti, ukázat zázemí, činnost mnoha pracovníků. Snažili jsme se stále přidávat něco nového,“ napsali správci skupiny v oznámení o konci a poděkovali účastníkům exkurzí za návštěvu.

Návštěvníci letiště měli při exkurzích na výběr několik tras, letos došlo k rozšíření jejich počtu na celkem osm. Při většině z nich měli účastníci možnost fotografovat letadla přímo z vyhlídkové plochy či navštívit jinak nepřístupná zákoutí letiště.

35 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

Nó, tak pokud si tu návštěvnost chtějí pohřbít úplně, tak proč né… Jen tak dál…👏

Jiří 24

A co ten Cross, Arway a Axer, co s nimi bude?

kulhán

To samé co se stovky busů co stojí bez práce po celé republice a Evropě.

Jiří Povolný

Je to velká škoda. Letiště je velmi zajímavé jak technický tak technologicky.

Jentak

snad to ODS zase obnovi

JIŘÍ

ODS? Tak ta určitě.. 😀

Tonda

Tak upřímně my zaměstnanci letiště jsme rádi. Připadali jsme si jako opice v ZOO. V létě z nás lije pot, svačinu kolikrát jíme v autě, protože nestíháme (pro neznalé uvádím že na letišti se dá nestíhat i za malého provozu z důvodu značné redukce personálu) a lidi si nás fotí jak pracujeme a naše fotky jsou pak na FB Instáči a kdo ví kde, aniž bychom o to stáli. Protože se jednalo o velmi lukrativní business LP, tak naše protesty nikdo nevyslyšel. Nevím jak by se někomu jinému líbilo, kdyby v létě 4xdenně někdo přišel třeba do autoservisu očumovat jak… Číst vice »

Dopravak

No vidíte…..co pak chudáci cukráři v Marlence, skláři v Harrachově, rolbaři ve skiarealech…..a co teprve výpravčí a průvodčí, co ti by dali za to, kdyby měli prázdný vlak a nikdo neviděl jak pijou narychlo kafe. Kdysi byly doby, kdy lidé byli rádi, že někdo má zájem o jejich profesi a nestyděli se za to…..

Tonda

Co se týče cukrářů-pokud s tím souhlasí tzn. exaktně pokud do firmy Marlenka vstupují exkurze pořádané Marlenkou tak asi fajn. Jenže tady si LP dělá business “očumováním” zaměstnanců úplně jiných firem (třeba Menzies, ČSAH, ČSAT, Cizinecká policie) a Ti už o to nemusí stát…A je rozdíl pár exkurzí na předem připravený provoz a situace, kdy bus přijede pod letadlo, kde se dělá údržba, handling, letadlo má rozkrytované motory a dělá se běžná a mimořádná údržba a tihle čumilové přijedou na 15m od Vás. Pak dávají fotky na web s textem “hele máňo, maj to zase rozbitý.” Přitom to vůbec není… Číst vice »

kulhán

Tondo, to je normální život zaměstnance mezi národem.

Roman

Guided tours pořádá například AMS nebo YYZ

Kráťa

Doporučuji dělat svou práci pořádně, pak člověka nemusí trápit, že „visí někde na internetu“.

Petr

Člověk může dělat svoji práci sebelíp a když je to vidět tak fajn. Ale Vám by taky nebylo příjemné, kdyby si Vás někdo fotil, jak v autě svačíte, že? Myslím, že tohle se „Tonda“ snaží říct.

Tonda

Já ji pořádně dělám přes 20 let. Proto ji pořád mám. Ta ty roky jsem vyskočil nespočet nováčků, že už si ani nepamatuju jejich jména. Ale jak jsem slušně napsal názor. Letiště není ZOO ani cirkus, kam se chodíme dívat za úplatu jako na herce. Je to velice komplexní prostředí a toto ho narušuje. Je to výsledek hledání nějakých “dodatečných peněz” na marketing a do oboru to nepatří. Pokud by se to dělo pár krát do roka, dalo by se to připravit, domluvit odlet, letadlo, personál co je ochotný se nechat fotit nebo fotit firemním fotografem, který vydá jen snímky… Číst vice »

Jiří Povolný

Souhlasím s vámi.Exkurze bych dal.pouze bez focení zaměstnanců.

Roiman4

Jo, tak to mě nikdy nevadilo, mne vždy navštívili když mi jelo letadlo na stojánku nebo při push back 😁 Takže mi to bylo vskutku jedno, protože jsem to dělal zodpovědně a měl jsem čisté svědomí, kdyby se to dostalo nějaké video na net 😉

Tonda

Já to taky dělám myslím dost odpovědně, ale musím brát v úvahu i to, že se může něco během pojíždění stát, závada, která si vynutí okamžitou evakuaci (viz třeba CSA v HEL kdy během pojíždění vyházeli skluzy a všichni museli kvůli dýmu ven) a tohle prostě není něco, co by měl někdo téměř on-line publikovat i když se najde třeba zaměstnanec, co to udělá, takže by se zdálo, že je to jedno. Jenže není, protože zaměstnanci letiště (aspoň naší firmy) mají závazný kodex chování a pokud by se dohledal jedinec (a občas to někdo zkusí a pak se strašně divý… Číst vice »

Roiman4

To mi připomíná QS co se “tukli” v Praze a vysílačku proběhlo, že to nemáme fotit a stačilo jít na FB v tu chvíli do několika skupin a už to tam bylo od lidi z letadla… Ale to je odbočka. Ale je zase pravda, že jednou mi ten jejich autobus zastavil tak blbě na “D” prstů, že mi dokyna nedokázala navést bezpečně letadlo na stop a to ten autobus stál na cestě dle předpisů, ale bohužel na straně vedle stojánky…

Tom

Hele Tondo, tak můžete v klidu dát výpověď a najít si jinou práci, když Vás to nebaví. V každé práci je něco a tohle jsou fakt ubohé argumenty, navíc doufám, že se až to všechno přejde, tak se vedení letiště zase rozhodne o obnovu a já tam dojedu a vyfotím si Vás 🙂

Viki

Tonda má velký problém…

JIŘÍ

Mě exkurze taky pěkně s…ou a přitom mám svoji práci rád. Vždycky si říkám, ať už táhnou..

Stony

Ale prachy si od nich vezmete rad co?:)

Jiří 3

Měl jsem možnost navštívit v roce 2017.Doufám, že časem znova obnoví.

Dopravak

Třeba úplně náhodou to bude nově dělat nějaká agentura…..😂

Kráťa

Nevím, proč bych se nedivil… 😀

Miroslav

Tak hlavně že nekončí ta pinda z Vylízávek nebo jak se to jmenuje…:-)

Katka

Naštěstí skončila…

Martin

Hmm…, snad se někdy v budoucnu obnoví. Těšil jsem se, že až děti povyrostou, že budeme mít přístupné další okruhy pro starší věkovou kategorii..

Milan_86

Byl jsem tam letos a bylo to super. Pro fandy do letectví zážitek za pár kaček. Snad se nám v roce 2021 onboví.

Jirka

Škoda, že jsem o tom neslyšel. Taky bych si zašel na exkurzi

Roiman4

Doplnil bych, že s tím končí i na T3 obchod…

Martin

Nesouvisí uzavření obchodu s kompletní rekonstrukcí T3 která je již dlouhodobě naplánována?

Roiman4

O rekonstrukci T3 jsem neslyšel. Ale je to uvedeno na FB fan page…

Stony

Eshop ale pojede dal

Roiman4

E-shop taky nebude, je to napsané na te FB fan page

Partneři


Czechtoll

pst
podcast