cargo

Leo Express jako první začal prodávat jízdenky na nový jízdní řád

Jednotka Stadler Flirt společnosti Leo Express v Praze - Libni. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czJednotka Stadler Flirt společnosti Leo Express v Praze - Libni. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Dopravce chce umožnit včasný nákup na vánoční špičku. Nechává 8 párů spojů mezi Prahou a Ostravou a 2 páry do Starého Města u Uherského Hradiště.

Téměř tři měsíce před platností nového jízdního řádu začal prodávat Leo Express jízdenky na vlaky, které pojedou od 12. prosince podle nového grafikonu. Dopravce bývá tradičně prvním na tuzemských kolejích, kdo do rezervačního systému nahrává vlaky pro nový jízdní řád.

Firma tak brzké zveřejnění vysvětluje snahou umožnit cestujícím, aby si s předstihem zakoupili jízdenky například na vánoční spoje. I když v tiskové zprávě uvádí ceny mezi Prahou a Ostravou od 169 Kč, například 23. prosince stojí aktuálně všechny jízdenky v rezervačním systému již nejméně 459 Kč.

V prodeji jsou zatím jízdenky do března příštího roku. I přes plánované výlukové práce na trati se Leo Express snažil zachovat co nejpodobnější jízdní časy, na které jsou cestující zvyklí. První spoj vyrazí z Prahy v 8:28 ráno a poslední v 19:28. Denně Leo Express vypraví celkem 16 vlakových spojení přes Prahu, Pardubice, Olomouc či Ostravu. Dva zpáteční spoje budou i nadále zajíždět do Starého Města u Uherského Hradiště. Večerní spojení do Starého Města u Uherského Hradiště odjede přibližně o hodinu později.

Zachováno zůstává také víkendové spojení do Krakova a zpět. Večerní spoj ve směru do Polska bude vyrážet také o hodinu později a nabídne tak příležitost na delší turistické vyžití nejen v Praze. Na Slovensko pak tradičně vyrazí dva zpáteční spoje, na jejichž trase bude v obou směrech obsloužena stanice Prešov. Vzhledem k otevření hranic vrátil Leo Express zpět do provozu také autobusový spoj na Ukrajinu. Ten navazuje 2x denně na zpáteční vlaky v Košicích.

Tagy GVD 2021/2022 LEO Express seznam
32 komentářů