Laudamotion startuje velkou expanzi s 65 linkami, Ryanair mu půjčí šest letadel

Start prvního letu Laudamotion a zakladatel firmy Niki Lauda. Foto: LaudamotionStart prvního letu Laudamotion a zakladatel firmy Niki Lauda. Foto: Laudamotion

Společnost Laudamotion, do které vstoupila nečekaně letecká společnost Ryanair, navýšila výrazně své plány na expanzi hned první sezonu. Během letního

Společnost Laudamotion, do které vstoupila nečekaně letecká společnost Ryanair, navýšila výrazně své plány na expanzi hned první sezonu. Během letního letového řádu nasadí celkem 21 letadel a otevře 65 linek z Rakouska, Německa a Švýcarska.

Expanzi firmy, která vznikla na troskách zkrachovalého dopravce Niki, představili ve Vídni Niki Lauda a šéf Ryanairu Michael O´Leary. Ryanair má ve firmě zatím čtvrtinový podíl, který chce navýšit na 75 %.

Laudamotion oznámil na začátku března start s podstatně menším počtem nových linek.  Spolupráce s Ryanairem nakonec umožní nasadit až 21 letadel.

Největší základnou bude Düsseldorf se šesti letadly, ve Vídni a Berlíně bude mít firma po čtyřech letadlech. Laudamotion má aktuálně 10 airbusů A320 ve flotile, pět dalších si má ještě pronajmout. Šest boeingů 737-800 poskytne přímo Ryanair. Pro české zákazníky budou nejblíže lety z Lince, Vídně a Norimberku.

Nabídka linek se zaměřuje na středomořské destinace, nejvíce letů firma nabídne na Mallorcu. Tam už Laudamotion začal létat, v neděli poprvé firma letěla z Düsseldorfu.

Ryanair je potěšen, že mohl podpořit letní letový řád Laudamotion. Sdílíme vizi Nikiho Laudy vytvořit úspěšného rakouského nízkonákladového dopravce na trhu, kterému dominují drahé dceřiné firmy Lufthansy,“ řekl O´Leary.

Šéf irského dopravce, který odebral od Boeingu přes 500 letadel 737-800, pronesl navíc slova, která amerického výrobce zneklidní. V prohlášení uvedl, „že se tím dostane Ryanair k flotile airbusů, v kterou několik let doufá.“ Laudamotion má získat naopak finanční jistotu a peníze na rozvoj od jedné z nejziskovějších aerolinek na světě.

Tagy Laudamotion Ryanair
1 komentář