dpp

Kraj otevřel silnici přes Ještědský hřbet, na další etapu slibuje už jen částečné omezení provozu

Opravená silnice z Liberce na sedlo Výpřež. Foto: Liberecký krajOpravená silnice z Liberce na sedlo Výpřež. Foto: Liberecký kraj

Další etapa začne příští rok, kraj ale nechce už plnou uzavírku.

Řidiči mezi Libercem a Podještědím mohou opět jezdit nejkratší trasou. Stavební společnost Eurovia CS včera dokončila opravu silnice III/2784 z Liberce na sedlo Výpřež, kvůli které řidiči museli od loňského července jezdit několik měsíců (se zimní přestávkou) dlouhou objížďkou přes Hodkovice a Český Dub.

Silnice, která je i hlavní trasou pro návštěvu vrcholu Ještědu, je otevřená o dva týdny dříve, než byl původní plán. „Silnice prošla kompletní obnovou, kdy jsme kromě nového povrchu opravili také odvodnění nebo sanaci podkladových a konstrukčních vrstev na těch nejpoškozenějších místech. Došlo i k výměně svodidel a provedení nového vodorovného a svislého dopravního značení,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Jan Sviták.

Řidiče čeká příští rok další etapa opravy ve směru na jih: z Výpřeže až po odbočku na Křižany. Kraj tentokrát slibuje, že už odmítne požadavek na kompletní uzavírku. „V tomto případě už ale nebudeme chtít povolit několikaměsíční kompletní uzavírku jako při první části rekonstrukce. Budeme proto požadovat po dodavateli a krajské správě silnic, aby oprava probíhala pouze za částečného omezení provozu,“ dodal Sviták.

Rekonstrukce vyšla na 84 milionů korun. Oprava se týkala úseku, který prošel úpravami v roce 2008 kvůli mistrovství světa v lyžování. Při poslední opravě vozovky došlo pouze k odfrézování poslední vrstvy asfaltu. Hlouběji se práce neprováděly.

Tagy III/2784 Horní Hanychov - Výpřež Liberecký kraj silnice přes Ještěd
7 komentářů