egoe-plus
Infrastruktura Silnice Stavebnictví

U Liberce začala velká oprava silnice přes Ještědský hřbet, objížďky jsou i desítky kilometrů

Oprava silnice. Ilustrační foto: Liberecký kraj
Oprava silnice. Ilustrační foto: Liberecký kraj
V Liberci dnes začalo velké dopravní omezení, které se dotkne zejména obyvatel Podještědí. Až do prosince potrvá oprava silnice III/2784 v úseku Horní Hanychov –⁠ Výpřež, která slouží jako spojnice Liberce s Podještědím i pro výlety na Ještěd

V Liberci dnes začalo velké dopravní omezení, které se dotkne zejména obyvatel Podještědí. Až do prosince potrvá oprava silnice III/2784 v úseku Horní Hanychov –⁠ Výpřež, která slouží jako spojnice Liberce s Podještědím i pro výlety na Ještěd. Projde rekonstrukcí za 69 milionů korun bez DPH.

Pro řidiče i cestující znamená půlroční oprava vytíženého úseku velké komplikace. Nedostanou se z Liberce do sedla Výpřež, odkud je silnice směrem do Hodek otevřená. Pro návštěvníky Ještědu to znamená jet na Ještěd z jižní strany, pro dojíždějící z Podještědí do Liberce objížďkou. Nabízí se například dvě nepříliš vhodné úzké silnice přes Rašovku nebo Kryštofovo Údolí, velká část řidičů však zvolí delší, ale jistější cestu přes Český Dub a Hodkovice nad Mohelkou. Tuto trasu zvolilo i ČSAD Liberec pro většinu spojů do této oblasti.

Zatímco například ze Světlé pod Ještědem měří původní trasou cesta do Liberce 17 kilometrů, přes Hodkovice je to 45 kilometrů. Kompletní informace o změnách jízdních řádů jsou na stránkách krajského organizátora dopravy Korid LK.

Zakázku na opravu získala za 69 milionů korun bez DPH společnost Eurovia CS. Řidiči si na této trase neoddychnou ani příští rok, kdy má pokračovat oprava úseku z Výpřeže do Hodek.

Důvodem je nevyhovující stav vozovky. Při poslední opravě vozovky na přelomu listopadu a prosince roku 2008 před lyžařským mistrovstvím světa došlo pouze k odfrézování poslední vrstvy asfaltu. Hlouběji se práce neprováděly. Při současné rekonstrukci dojde nejen k odstranění horní vrstvy asfaltu, ale také k úpravě celého podloží včetně zavedení vhodného odvodňovacího systému a výstavby nových opěrných zdí. Komunikaci doplní svodidla a nové dopravní značení.

Samotná silnice z Výpřeže na Ještěd prošla rekonstrukcí zhruba před pěti lety.

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kalanis

Prosím tu tramvaj až na Výpřež!

Jiří Kocurek

A safra. Takže strom bude vytržen a díra uvedena do předchozího stavu, jak to tak vypadá. Kdo to by, to z místních vytřískají.

„Vy jdete tu díru vyšetřovat? Já myslel, že opravit!“ nevěří svým očím a uším místní obyvatelé.

Jiří Kocurek

oprava: Kdo to byl, to z místních NEvytřískají.

Petr Sládek

Já to teda nechápu, jako kokoběžkář jsem moc citlivý na kvalitu povrchu silnice, před pár dny jsem tudy stoupal i sjížděl a byla to paráda. Hlaďounký asfalt, jen to sviští. Silnice Křižany – Kryštofovo údolí to je běs děs, tuhle měli nejdříve dát do pořádku a pak použít jako objízdnou trasu.

Luda

Vždycky mě zajimalo, jak se na kololyzich brzdí?

Valiboss

Mno zase nejedu par kilometru navic co mi nikdo nekompenzuje.Za 69míčů budou obrubniky pozlacene a po obou stranach silnice od lanovky az na vyprez.

Divočák

kéž by ostatní silnice byly v takovém stavu, jako serpentiny z Horního Hanychova na Výpřež.. Ale asi se sune kopec nebo je to v rámci megalomanských SKI resort plánů s naším ikonickým Ještědským hřebenem ( kdyby zbyly peníze, přimlouvám se za komplet nový koberec ze Sklenařic do Vysokého nad Jizerou .. tam trpí tlumiče snad i u tanku

sheeva

Sklenařice – Vysoké se má opravovat také letos, pokud se nepletu.

frantam

No nevím, před týdnem jsme tam byl a zrovna tahle silnice je úplně v pohodě. Není na ní jediný viditelný problém. V okolí jsou silnice, které po opravě doslova volají (např. do Kryštofovo údolí).
Jasně mohou tam být skryté vady, které z auta nepoznám.

Urban Transport Lover

Je skvělé, že Liberecký kraj opravuje silnice do hloubky – tedy s péčí řádného hospodáře. Je o sice jednorázově o něco dražší, ale vydrží to mnohem déle a nebude se to vlnit, drolit a propadat jako při obrusu pouze vrchní vrstvy asfaltu, aby se to pár let po rekonstrukci muselo dělat znovu – celkově to tedy vyjde levněji. Velká poklona i Ústeckému kraji – ty silnice jsou prostě perfektní! No a naše Středočeský dvojky a trojky – to je jedna velká tragedie!!! Nemusíte koukat na značky abyste velmi jednoduše poznali kdy jste ve Stč. kraji a kdy jste přejeli krajskou… Číst vice »

ABC

Přejezd z karlovarského do ústeckého dost podobné

Jiří Kocurek

To takhle jedete z Třebíče do Brna po I/23 (správce ŘSD) a najednou je silnice o 3 metry užší. Jeden si říká, jestli to rozšíření na území města nebylo součástí Dukovan.

Kalanis

Jo, jeden jede ze Slaného na sever na Budyni a je to dost podobné (II/118). Střední Čechy špatný a za Šlapanicema od hranice kraje opraveno. Dokonce je to i vidět na Panoráma Mapách.

Urban Transport Lover

Ty jsi taky Slaňák?? 🙂