umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví

Konec značky Flybe. Přejmenuje se na Virgin Connect

Embraer E195, foto: Flybe
Embraer E195, foto: Flybe

Ze seznamu evropských aerolinek zmizí po 18 letech značka Flybe. Britský regionální dopravce po převzetí skupinou Connect Airlines převezme od ledna příštího roku značku Virgin Connect.

Přejmenování je logické: za skupinou Connect Airlines stojí kromě Stobart Aviation letecká společnost Virgin Atlantic, ta lety Flybe současně využije i pro přepravu cestujících z menších letišť k dálkovým letům. Flybe dál bude mít svoji licenci, lety ale budou provozovat pod značkou Virgin Connect.

Letecká společnost oznámila změnu v tiskové zprávě. „Ve čtyřicetileté historii aerolinky jde o významný milník. I nadále zůstaneme dopravcem, který bude nabízet základní letecké spojení do menších regionů,“ řekl šéf Connect Airways Mark Anderson. Flybe vznikly v roce 1979 pod názvem Jersey European Airways, dosavadní název Flybe mají od roku 2002.

Flybe v minulosti létaly i do Prahy, spojení ale ukončily. Se zhruba sedmdesáti letadly jde o největší regionálního dopravce v Evropě.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Bylo by fajn, kdyby se vrátili do Prahy. Dálkové lety s Virgin Atlantic jsou velmi příjemné i v economy. A bar v Dreamlinerech je skvělý.

Lukáš

FlyBe lítalo na LCY kde není žádný návazný let VS, na heathrow nejsou soty, na gatwicku možná něco volné bude ale nemyslím si, že v dobré návaznosti na těch pár VS letů co tam lítá

MartinS.

Nelétalo náhodou Flybe z PRG na SEN? Jinak je to stejné.

Tom

„Přískok“ nyní bývá v BA.

Jen tak

FlyBe z prahy určitě na LCY nelítalo. První linka, která kdy z čech/parhy lítala na LCY je ta současná by BA CF.

FlyBe z Prahy (alespon v nedavne historii) letalo na southend.

Ales

Dalsi expert co nevi ktera bije. Na LCY FlyBe nikdy neletalo. Zacalo hooooooodne davno letat na lince PRG-Southampton (SOU) jeste kdyz melo Avro jety. Linka dlouho nevydrzela. Dalsi jejich pokus rozletat PRG byl na lince do London Southend (SEN).