egoe-plus
Infrastruktura Mimořádné události Železnice

Komplikace na stavbě plzeňského uzlu, kvůli sesuvu stavebního materiálu je trať zavřená

Západní Express do Mnichova projíždí zastávkou Plzeň - Skvrňany. Ta se přesune o pár desítek metrů jinam na novou trať domažlického přesmyku. Foto: Jan Sůra
Západní Express do Mnichova projíždí zastávkou Plzeň - Skvrňany. Ta se přesune o pár desítek metrů jinam na novou trať domažlického přesmyku. Foto: Jan Sůra

(aktualizováno 19:25) Správa železniční dopravní cesty přerušila provoz na trati z Plzně do Domažlic v úseku mezi Plzní – Jižním předměstím a Vejprnicemi. Důvodem je sesuv stavebního materiálu.

Vyplývá to z oznámení na stránkách ČD mimořádnosti.  Vlaky jsou nahrazeny autobusy, zpoždění se podle ČD bude pohybovat kolem 20 – 45 minut. Podle stránek došlo k sesuvu stavebního materiálu a k následnému poškození tratě

Podle vyjádření mluvčí SŽDC Radky Pistoriusové pro agenturu ČTK se při sesuvu nikdo nezranil aby nebyl poškozen žádný vlak. „Při porušení pažení náspu tam došlo k sesuvu hlíny, která se vyhrnula na kolej. Zjišťuje se rozsah poškození a podle toho určíme zprovoznění,“ uvedla.

Omezení nakonec nebude tak dlouhé, jak SŽDC původně předpokládala: k obnovení provozu má dojít nejpozději ve středu podvečer.

Vyjádření společnosti Swietelsky, která je zhotovitelem úseku:

Dne 25.11.2019 v 11:30 byl v rámci pravidelné pochůzky zjištěn pokles GPK koleje č. 981a domažlické trati v místě SO 37-38-01 Železniční most v km 1,003 vlečky Škoda Plzeň, km 106,380 domažlické trati. K poklesu GPK došlo v místě provedeného pažení kolejí domažlické trati. Při prohlídce bylo konstatováno, že pokles GPK může souviset s tímto pažením. Z tohoto důvodu byl stav vyhodnocen jako rizikový z hlediska bezpečnosti železničního provozu a vedoucí prací neprodleně železniční provoz zastavil. V současné době se intenzivně pracuje na zprovoznění trati.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vbb

Nevíte někdo aktuální stav? Už se jezdí? Dík.

kakov

ano jezdí

Obeznámen situací

Na trať se skutečně nic nesesunulo.
Došlo k propadu GPK v řádech cm a protože je to v místě pažení, tak se zkoumá příčina a ověřuje se poloha pažení, zda nedošlo k jeho posunu. Provoz byl zastaven z důvodu bezpečnosti.

Obeznámen situací

Odhadovaný čas zprovoznění 26. 11. 10:00

Manitou

Jak se může vyhrnout zemina na násep?
Nebyl to zářez?

ervoš

.Na kolej se nic sesunout nemohlo.Je to nejvýše položené místo.
Sesulo se podloží té koleje po které se jezdí jen pár dní.
Zřejmě kvalitní provedení.

FenyA

Nechtělo by to už novější obrázek? 🙂

ene bene

My co si myslíme, že lze napsat a uveřejnit článek i zcela bez obrázku (zejména, když žádný vhodný nemám) jsme vysmíváni jako zpátečníci a marketingoví hlupáci. Pak se divte.

MildaIV

Když nemám tak jistě. Nicméně taková fotka mnohdy řekne víc než sáhodlouhý popis.

Vbb

Já bych dal černou plochu s titulkem: „Podobná díra zřejmě vznikla i u Plzně. Vpravo v pozadí je kominík bez čepice, za ním pak Afričan. Foceno na dně předmětné díry o bezměsíční půlnoci.“
🙂

sledovatel webu

„Nicméně taková fotka mnohdy řekne víc než sáhodlouhý popis.“
Tak právě tahle ovšem v tomto případě neřekne naprosto vůbec nic – to už by bylo lepší použít výřez z mapy!

xyz

Postačil by alespoň novější popisek obrázku. 🙂