cargo

Kolaps koridoru v nejhorší možný den. Vlaky nabraly až tříhodinová zpoždění kvůli spadlé troleji

Provoz na koridoru ve čtvrtek 29.3.kolem osmé hodiny večerní. Většina vlaků (červeně) má velká zpoždění. Foto: SŽDCProvoz na koridoru ve čtvrtek 29.3.kolem osmé hodiny večerní. Většina vlaků (červeně) má velká zpoždění. Foto: SŽDC

Dopravu na hlavním železničním koridoru mezi Kolínem a Českou Třebovou výrazně zkomplikovala ve čtvrtek odpoledne a večer spadlá trolej mezi

Dopravu na hlavním železničním koridoru mezi Kolínem a Českou Třebovou výrazně zkomplikovala ve čtvrtek odpoledne a večer spadlá trolej mezi Řečany nad Labem a Zábořím. Vlaky nabraly i mnohahodinová zpoždění. Problémy nastaly v den, který je počty cestujících kvůli začátku velikonočních svátků jedním z nejsilnějších v roce. Potíže pokračují i během pátku.

Ke stržení trolejového vedení došlo při jízdě expresu 126 Bečva ze Žiliny do Prahy. Za ním jel ještě Leo Express, na který trolej spadla a poničila mu přední sklo. Následoval kolaps provozu na celé trati: některé soupravy stihli ještě dispečeři odklonit například přes Hradec Králové nebo Havlíčkův Brod, jiné nabraly mnohahodinová zpoždění. Rekordmanem je spoj RegioJetu RJ1014 se 197 minutami zpoždění. Podle reakcí na sociálních sítích řada cestujících absolutně nechápe, že za zpoždění nemohou dopravci.

Odjezdová tabule v Pardubicích. Foto: SŽDC

Odjezdová tabule v Pardubicích. Foto: SŽDC

Český rozhlas citoval mluvčí SŽDC Kateřinu Šubovou, podle které se podařilo v 18:40 závadu na trakčním vedení odstranit. „Stalo se to v nejméně vhodnou dobu, tedy v odpolední špičce. Navíc před dlouhými velikonočními svátky. Vlaky jsou plné lidí, týká se to skutečně stovek, až řekl bych tisíců lidí všech dopravců, kteří po koridoru jedou,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí Českých Drah Radek Joklík.

Twitterový účet dispečera Českých drah uvedl před 23 hodinou situaci tak, že provoz je stále omezený a vlaky dál nabírají zpoždění 20-40 minut.

České dráhy na svých stránkách o mimořádnostech očekávají ukončení problémů až ve 23 hodin. Mezitím nastaly na trase ale další potíže. Ve stanici Kolín došlo k poruše trakčního vedení, které omezilo provoz. Ve stanici Kolín – dílny kvůli tomu nezastavují osobní vlaky z Pardubic, vlaky mohou nabírat zpoždění až 20 minut.

Tagy kolaps koridoru závada trakčního vedení
16 komentářů