cargo

Koridor kolaboval kvůli závadě zabezpečovacího zařízení v Pardubicích, zpoždění i přes 2 hodiny

Železniční doprava na hlavní tuzemské trati mezi Prahou a Českou Třebovou měla od rána až do 13 hodin velké problémy.

Železniční doprava na hlavní tuzemské trati mezi Prahou a Českou Třebovou měla od rána až do 13 hodin velké problémy. V sedm hodin ráno došlo k závadě na zabezpečovacím zařízení v Pardubicích. Teprve po obědě se provoz začínal rozjíždět. Vlaky měly zpoždění i přes 170 minut.

Na problém upozornil jako první Deník. „Přibližně v sedm čtyřicet ráno došlo k výpadku proudu do zabezpečovacího zařízení stanice Pardubice hlavní nádraží. Poruchu, která vše způsobila stále hledáme. Kolem deváté hodiny se podařilo provoz v omezené míře obnovit mezistaničním způsobem, což je náhrada zabezpečovacího zařízení. Jednotlivé vlaky vyjíždějí mezi stanicemi pouze po jednom a provoz nádraží se musí řídit ručně,“ vysvětlil mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Situace v okolí Pardubic v neděli 14. ledna dopoledne. Foto: SŽDC

Situace v okolí Pardubic v neděli 14. ledna dopoledne. Foto: SŽDC

Radiožurnál před jedenáctou hodinou uvedl, že železničáři dosud místo závady neodhalili.  Některé vlaky mají aktuálně 160 minut zpoždění, některé jedou odklonem přes Nymburk a Hradec Králové do Chocně, aby se Pardubicím vyhnuly. Některé osobní vlaky na koridoru České dráhy odřekly. Railjety z Prahy do Brna jedou přes Havlíčkův Brod. Regiojet některé své vlaky spojil. Kolem 13 hodiny se situace začala zlepšovat a provoz rozjíždět.

Tagy kolaps koridoru pardubice SŽDC
24 komentářů