LOT 3a leaderboard

Kladno bude mít první autobusovou linku, kterou obslouží jen elektrobusy

Elektrobus SOR EBN 11,1 v Kladně. Foto: mestokladno.czElektrobus SOR EBN 11,1 v Kladně. Foto: mestokladno.cz

Elektrobusy budou jezdit po lince 610.

Linka 610 bude první v síti kladenské městské hromadné dopravy, na které budou od září jezdit pouze elektrobusy. ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva na ni nasadí dva elektrobusy SOR EBN 11,1.

Start elektrického provozu oznámilo město v tiskové zprávě. „Elektrobusy budou pokrývat linku 610, která vyjíždí ze zastávky Tržnice v Kročehlavech a přes Sítnou, Central a náměstí Starosty Pavla dojede do konečné zastávky Zádušní,“ řekl kladenský primátor Milan Volf.

Nové autobusy jsou nízkopodlažní, klimatizované a vybaveny Wi-Fi. Kapacita jednoho elektrobusu je 86 osob, z toho je 28 míst k sezení a 58 k stání. Délka elektrobusu je 11 metrů a šířka 2,5 metru. Elektromotor je schopen dosáhnout maximálního výkonu 142 kW. „Na jedno plné nabití ujede vůz při rychlosti 80 km/h zhruba 180 kilometrů, přičemž rekuperací se zvyšuje délka dojezdu o dalších cca 20 %. V areálu garáží jsme vybudovali dvě dobíjecí místa. Elektrobusy budeme dobíjet v noci, plného stavu nabití dosáhne za šest hodin,“ uvedl provozní ředitel společnosti ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Pokud se nové elektrobusy osvědčí plánuje město Kladno spolu s dopravcem pořízení dalších šestnácti elektrobusů v roce 2023 pro nasazení na páteřní linky 603 a 606.

V Kladně jezdí nyní jen už autobusy s alternativním pohonem, ostatní jsou na stlačený zemní plyn CNG.

Na Kladensku dojde od 1. září i k úpravám regionálních linek na Kladensku. Detailněji jsou představeny změny zde.

Tagy Arriva ČSAD MHD Kladno elektrobusy Kladno seznam
14 komentářů