Autobusy Doprava ve městě

Arriva nakoupí nové autobusy za 100 milionů pro kladenskou MHD od Iveca a SOR

Iveco Urbanway v barvách ČSAD MHD Kladno. Foto: ČSAD MHD Kladno
Iveco Urbanway v barvách ČSAD MHD Kladno. Foto: ČSAD MHD Kladno

Společnost ČSAD MHD Kladno, která patří do skupiny Arriva, zmodernizuje letos výrazně vozový park pro provoz městské hromadné dopravy. Celkem koupí čtrnáct nových autobusů, která má získat do poloviny roku.

O zakázku v hodnotě se podělí dva největší výrobci autobusů v Česku: Iveco a SOR. Iveco dodá přes svého dealera Tezas Servis celkem 10 dvanáctimetrových autobusů Iveco Urbanways v městském provedení za 65,5 milionů korun. SOR Libchavy dodá čtyři osmnáctimetrové kloubové autobusy za 34,6 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek.

V soutěži na dvanáctimetrové autobusy byla ve hře ještě Scania, ta ale nabídla cenu o 6 milionů vyšší. V kloubových autobusech byl SOR jediným zájemcem. Všechny autobusy budou jezdit na stlačený zemní plyn (CNG)

Kloubové autobusy nasadí Arriva na linku 603. „Kloubové autobusy SOR jsou shodné s autobusy zajišťujícími nyní linku 300, rozdíl bude pouze v montáží pohodlnějších sedadel,“ řekl mluvčí Arrivy Roman Herden.  Podle něj jde o obnovu vozového parku, firma vyřadí nejstarší autobusy Karosa 952.

Nové autobusy mají být dodané do konce června, do provozu je ČSAD MHD Kladno zařadit po 1. červenci. Arriva na nákup získala dotaci z IROP. Firma má ve flotile celkem zhruba 170 autobusů.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

Firma ČSAD MHD Kladno by si místo či kromě nových autobusů měla především obstarat další (nové) řidiče, aby její autobusy (ať už ty dosavadní, nebo i ty nové) měl vůbec kdo řídit …

Honza

Jak jezdí ty moravskoslezský Scanie Citywide? Věčná škoda, že to nebudeme potkávat někde blíž, nevypadají vůbec špatně v porovnání s Urbanwayem…

Tadeáš Koranda

Takže na příměstskou linku nasadí autobusy, které mají městské sedačky a na městskou linku autobusy, které mají příměstské.

Johnny Gomez

Na Kladensku a na Kladne se pohybuju casto a neni mi znamo ze by tu jezdily jakekoliv Karosy… Budi to ve me dojem ze je to nejaky smecko…