dpp

Kampaň proti jízdě na černo: Nižší pokuta za celoroční předplatné

Tramvaj. Ilustrační foto. Autor: DPPTramvaj. Ilustrační foto. Autor: DPP

V pražské městské a příměstské dopravě začíná dnešním dnem kampaň proti černým pasažérům. Akce bude mít v první fázi podobu především samolepek,

V pražské městské a příměstské dopravě začíná dnešním dnem kampaň proti černým pasažérům. Akce bude mít v první fázi podobu především samolepek, které budou upozorňovat zapomnětlivce na nutnost koupit si jízdenku. Heslem kampaně je „Normální je zaplatit“.

„Chceme především mladší generaci ukázat, že jezdit načerno není cool. Všichni by si měli uvědomit, že cestovat na úkor ostatních je naopak hloupé a trapné,“ uvedl pražský radní pro dopravu Petr Dolínek.

Zřejmě nejzajímavější novinkou bude takzvaná pokuta za půlku. Nachytaný černý pasažér dostane možnost místo 800 korun pokuty zaplatit pouze 400 korun. Podmínkou bude, že pokutu nezaplatí revizorovi na místě, ale nechá si vypsat Zápis o provedené přepravní kontrole a zakoupí si roční kupon v hodnotě 3650 korun s platností ode dne nákupu. Tuhle změnu ale musí ještě projednat Rada hlavního města.

Děti budou od kontrolorů dostávat dětské lístky, aby si je mohly označit a tím trénovat poctivé chování. Kampaň je společným dílem ROPIDu, magistrátu a pražského dopravního podniku. Podle jeho statistik jízd na černo přibývá. Za loňský rok bylo uloženo v pražské MHD téměř 300 tisíc pokut, což je o dvě procenta meziročně více.

Kampaň proti jízdě na černo
Autor: ROPID

Tagy MHD pokuty praha
9 komentářů