Letecké společnosti Letectví Zprávy

Jumbo British Airways získalo další retro nátěr, začala montáž jejich prvních A350

Boeing 747-400 v lakovně v Dublinu. Foto: Chris Bellew / British Airways
Boeing 747-400 v lakovně v Dublinu. Foto: Chris Bellew / British Airways

Letecká společnost British Airways má ve flotile už třetí letadlo připomínající stoletou historii britského dopravce. Aerolinka ale kromě vzpomínek letos pokročí výrazně v modernizaci flotily: v Toulouse začala finální montáž Airbusu A350-1000.

Boeing 747-400 registrace G-BNLY přistál v sobotu v Londýně na Heathrow po letu z lakovny v Dublinu. Dvacet šest let starý stroj čeká první let v novém zbarvení do Miami.

British Airways zvolily pro nátěr design od společnosti Landor, se kterým dopravce létal od roku 1984 do roku 1997. Stroj s názvem City of Swansea bude létat až do konce roku 2023. „Je to jeden z nejznámějších nátěrů, který jsme na letadlech měli a mnozí si ho ještě pamatují, že s takovým letadlem letěli,“ řekl šéf British Airways Alex Cruz.

Dopravce už nasadil v minulých dnech do provozu Boeing 747 v barvách British Overseas Airways Corporation (BOAC) a Airbus A319 v nátěru British European Airways (BEA).

Století si British Airways připomínají nejen retro nátěry, ale i odhalením dalších plánů do budoucna. Firma v příštích pěti letech investuje do zlepšení interiérů a vybavení letadel 6,5 miliardy liber. 128 dálkových letadel dostane například nové sedačky a připojení k internetu, postupně dopravce převezme 72 nových letadel.

Premiérou bude pro British Airways nasazení Airbusu A350-1000. Finální montáž prvního kusu začala shodou okolností také tento týden, letos má dopravce převzít čtyři letadla. Aerolinka oznámila nedávno objednávku nových Boeingů 777-9.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Novotný

A na co se bude vzpomínat v ČSA…

tomáš

Majestátní a moc hezké

Viťa

Tyhle barvy byly stejně nejhezčí 🙂