Jak zobrazovat linky metra? Cestující si mohou vybrat mezi mapou a schématem

Označení stanic metra má být výraznější. Pramen: ROPIDOznačení stanic metra má být výraznější. Pramen: ROPID

Cestující si mohou vybrat mezi různými způsoby zobrazování map a schémat sítě linkového vedení MHD v Praze.

V rámci připravovaného jednotného informačního a navigačního systému chystá pražský organizátor dopravy ROPID ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) nové verze informačních materiálů. Součástí projektů jsou i různé způsoby zobrazování map a schémat sítě linkového vedení veřejné dopravy v Praze.

Možnosti zobrazení linek MHD. Pramen: ROPID

Možnosti zobrazení linek MHD. Pramen: ROPID

Ve stanicích metra na Florenci a na Palmovce najdou cestující vedle sebe dva různé způsoby zobrazení linek MHD v Praze: mapu s uliční sítí a schéma. Výhodou mapy je podle ROPIDu zobrazení Prahy v přesném měřítku a s jednotlivými ulicemi, naopak schéma nabízí detailnější zobrazení centra a zahrnuje celé území Prahy.

„Tímto nabízíme široké veřejnosti možnost podělit se s námi o názor, který typ je vhodnější, případně co by rádi viděli v metru, na zastávkách povrchové MHD a jaká další zlepšení by si představovali,“ napsal ROPID.

V rámci projektu Jednotného informačního systému hl. m. Prahy (JIS) připravuje graficko-designérskou soutěž na novou podobu všech informačních a navigačních prvků včetně map. Cestující se mohou vyjádřit v anketním formuláři.

Tagy cedule orientační systém ropid
26 komentářů