Italské soukromé rychlovlaky ovládne majitel druhého největšího letiště v Londýně

Rychlovlak Italo společnosti NTV. Foto: NTVRychlovlak Italo společnosti NTV. Foto: NTV

Hledání nových investorů pro expanzi mimo Itálii přineslo provozovateli soukromých rychlovlaků Italo nečekané rozuzlení. Společnost Nuovo Trasporto Viaggiatori (NTV), která

Hledání nových investorů pro expanzi mimo Itálii přineslo provozovateli soukromých rychlovlaků Italo nečekané rozuzlení. Společnost Nuovo Trasporto Viaggiatori (NTV), která rozjela v Itálii byznys soukromých vlaků, ovládne namísto vstupu na burzu americký fond Global Infrastructure Partners III (GIP).

Nabídku na převzetí minulý týden schválilo představenstvo firmy. Fond za firmu zaplatí 1,98 miliardy eur. O transakci informovala NTV na svých stránkách. Nabídka přišla jen pár dní poté, co NTV oznámila plán jít si pro peníze na burzu.

GIP patří mezi velké infrastrukturní fondy, spravuje majetek v hodnotě 40 miliard dolarů. Ve vlastnictví má například nákladního australského dopravce Pacific National, melbournský přístav a také několik britských letišť: londýnská letiště City a Gatwick a také letiště v Edinburghu.

NTV se dostala poprvé do zisku v roce 2015, z loňského roku chce vyplatit u dividendu. Firma chtěla jít na burzu kvůli další expanzi. Už letos firma rozšíří svoji síť o vlaky mezi Turínem a Benátkami.

NTV je jediným soukromým dopravcem v kontinentální Evropě, který provozuje rychlovlaky. Ve firmě nemá nikdo z akcionářů většinový podíl, největší podíl vlastní banka Intesa San Paolo. Mezi akcionáři je také například pojišťovna Generali. Firmu založil bývalý šéf Ferrari Luca Cordero di Montezemolo.

Tagy Italo Nuovo Trasporto Viaggiatori
Žádné komentáře