Hřib: Demolici mostu přes D11 prověříme, řidičům se za potíže omlouváme

Demolice mostu přes D11 v Praze - Horních Počernicích. Foto: TSKDemolice mostu přes D11 v Praze - Horních Počernicích. Foto: TSK

Dálnice byla jedním směrem neprůjezdná přes 60 hodin.

Zpět na článek
53 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

Od marxistů Pirátů, co jiného čekat.

Leinad

Místo omluvy a prošetření?
Anofertí Jermanka tvrdila, že pražané jsou zpovykaní.

Jaaa

Pán holt vůbec netuší, co je to marxismus.

bohyn

Kdyz se RSD protahne uzavirka o par mesicu, tak se nic deje, jsou to prece viceprace o kterych nikdo nevedel. Tady se zdrzi uzavirka o 24 hodin a uz by chteli vinika verejne popravovat na Staromestskem namesti. Multifunkcni ministr by mel trochu brzdit hormon a vic se zajimat o svoje Reditelstvi silnic a dal nic.

Pepa

Reakce ŘSD a Ministerstva dopravy je až trapná. O.K., za toto nemohou, ale opravdu to bylo potřeba podat do médií tímto způsobem?

Martin1

Bylo. To je celá strategie Ano. Poukazovat na jakékoliv jiné chyby ostatních, protože tím zakryjou ty vlastní. Naštěstí jim to stále dost lidí nežere (tím myslím většinu obyvatelstva).

MildaIV

Narozdíl třeba od pana Fialy, který kromě toho, že vláda dělá všechno špatně nedokáže v hodinovém rozhovoru sdělit jinou informaci.

Jiří Kocurek

Pepin seřezal syna, že mu odřel auto a opchlubil se tím v hospodě. „Vždyť žádné nemáš!“ ozval se kdosi. A už už Pepin zvedal židli. Byl to totiž velice spravedlivý člověk, aspoň si to sám o sobě myslel.

Leinad

Ale žere, těžko by se jinak dostaly do vlády a měly by takové preference.
Jsou voliči, kteří to chtějí

Šejdr

Žere mu to zhruba 12 % občanů této země, v minulých volbách to bylo mírně přes 15 %. Což stačilo na pohodlné vítězství. A může to stačit zase, pokud opět 40 % voličů k volbám nepřijde a budou místo toho nadávat doma nebo v hospodě, že volby nemají smysl.

Jméno

9 z 10 lidí si nepochybně myslí, že tu nepovedenou demolici dělali „státní dálničáři“, protože kdo jiný by na dálnici dělal stavební práce že ? Takže mi přijde poměrně logické, že nechtějí tu ostudu nechat hodit na sebe a ukážou na TSK a město Prahu.

Petr

1) ano, protože naprostá většina široké veřejnosti to automaticky přisuzuje na vrub ministerstvu a ŘSD. stejná situace jako např. SŽ a ČD
2) ano, protože Hřib to dělá úplně stejně, dávají si to vyžrat navzájem a v předvolebním období není na politickou velkorysost prostor

jal

Větu „dělníci zjistili, že v mostě je také množství výztuže, které se rovněž neshodovalo s původní projektovou dokumentací.“ mám chápat tak, že most byl vlastně v takovém stavu, že se bourat nemusel a stačila oprava v místech, kde odpadávaly kousky betonu?

Tomáš V.

Ne.

Jiří Kocurek

Ne, špatně umístěná výztuž konstrukci nezesílí.

lakes1

Zatím se řeší jen kabel elektro a moc výztuže … Snad přece musel být na tyto bourací práce projekt, který vznikne na základě podkladů, které dodává investor. Byly asi provedeny také nějaké průzkumy. Projekt musel projít schvalovacím řízením, součástí byl m.j. harmonogram prací, POV apod. Pokud prodloužím termín prací mohutně o více jak 100%, tak asi není chybička jen v jednom kabelu.

Petr

„Bourací projektů tedy RDS, vypracovával zhotovitel. Viz smlouva.

Feri

Jdete nekam uz, omluvit se. Kdy konecne nekdo bude nejak potrestat, tak jako obyc lidi, hribku?!

Feri

…potrestan…

Jiří Kocurek

Zaco? Za problém 35 roků starý, který spáchal někdo, kdo je dávno na důchodě, možná po smrti?

súdružka Kolesárová

To ne,nesmite nam hatit predstavu,ze driv se vsechno delalo spravne, zatimco dnes se vse dela blbe. Cili za to muze Hrib, TSK apod. A nikoli vadna technicka dokumentace z doby krale klacka…

Beekee

https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/radiozurnal/99/2021-07-26
od 18:12
Včera byl na rozhlase rozhovor s náměstkem TSK Richterem… mno. Taky se omlouval.. ale pak když měl říct alespoň to základní, tedy koho je ten kabel… tak Né nezlobte se, není důvod to sdělovat. Proč? Protože jsme se tak domluvili… Ani ty statisíce lidí co poskakovali v kolonách mu nejsou dobrým důvodem.

Jiří

Protože civilizovaní lidé neobviňují druhé bez důkazů a v emočním rauši. Havlíček chtěl lůze hodit viníka ještě to ani nebylo uklizené. Inteligentní lidé to nejdříve dokončí, pak se na to podívají zpětně a přijmou opatření, aby se to neopakovalo. Třeba se i někdo vyhodí, tak to také může skončit, ale musí být jasné proč. Někoho okamžitě a tupě poslat na dlažbu pro ukojení davu a kompenzace vlastního deficitu v rozkroku povede jen k tomu, že se to příště stane znovu.

Olda

No… Asi jsem jednoduchý chalan z vesnice, proto jednoduchá premisa: „Buď jako majitel/správce/odpovědná osoba víš, kdo ti dal do nemovitosti (zde mostu) věcné břemeno (kabel), nebo nevíš?! V případě, že nevíš, pak je kabel tvůj.“ Tak jako tak, TSK by o něm mělo vědět.

Jiří Kocurek

Věcné břemeno? Žádné nebylo, to by o něm věděli.

Asi jako by vám někdo doma schoval za druhé světové pušku pod trám. A marš za nedovolené ozbrojování, k soudu? Naco, sám si nechtěl.

Beekee

nikdo nikoho neobvinuje – predne mi vadí jak ten sasek z TSK to prezentuje. NENI DUVOD?! druha vec je, ze ten spravce nema koukle na to k tomu cokoliv rict. luza at stoji v kolone a drzi hubu.

Feri

Haha a ted se probud z mokryho snu!

Jméno

Tak Havlíček s tou demolicí nemá společného absolutně nic, vlastníkem je Praha a dělala to její firma TSK. Asi byste také nechtěl být spojován s nějakým průšvihem, se kterým nemáte nic společného.

Jiří

Havlíček se s tím spojil sám svými kecy do médií. Večer cestou domů do objíždím a on už povolává kata Mydláře.

Leinad

Říct „kabel patřil Frantovi“ není obvinění. Mohl to zdědit, mohl to podělat stavitel

Tomas

a … sdeleni toho , komu ten kabel patří … by něco nějak změnilo?

Beekee

svete div se, správce by mohl byt odpovedny za svoji infrastrukturu.

Tomas

dobre. znovu . k cemu by plebsu bylo, kdyby jim byľpredhozen majitel kabelu?

jo, pubici v diskusich by mohli pindat … ale to jentak vsechno.

Beekee

A co je vám do toho?? Každý ať s tou informací naloží dle svého. Ve výsledku pravděpodobně nějaká soukromá společnost zpackala den možná 100000 lidem, kteří s tím nemají nic společného.

Tomáš V.

A nebo ten někdo má doklad na to, že tam ten kabel dal a správce to schválil, ale správce v tom měl nepořádek a v projektu se o něm nevědělo.

Sdělil byste inteligentům diskusi jméno té firmy? Jako fakt? Potěš koště.

Jiří Kocurek

Jo, kdyby věděli, kde ten načerno položený kabel hledat, tak by to měli jednoduché. Jenže to by se muselo hledat všude.
Kde v ČR jsou položené neznámé VN kabely, víte to? Já netuším, vím jenom o dvou, které se našly.

Jmeno

VN kabel pod proudem by se musel ohlasit i na tom nejlacinejsim detektoru z alibaby.

Filip Jirsák

Jak z toho nejlacinějšího detektoru poznáte, že je to kabel nezanesený v dokumentaci, a ne jiný kabel, který leží dvacet centimetrů vedle?
Navíc vytyčení přesných tras se dělá pro známé sítě, nikdo nikde nehledá, jestli tam náhodou nevede něco nedokumentovaného.

Jmeno

nedelejte z toho mostu paterni trasu vsech siti. Kdyz se kouknu do dokumentace a porovnam s detektorem tak pokud umim do peti pocitat, dokazu poznat, jestli pocet kabelu podle detektoru souhlasi s poctem podle dokumentace. Jestli nikdo nikde nehleda, jestli tam mevede neco nedokumentovaneho tak proto se deje to, ceho jsme byli svedky. To je tezky amaterismus.

Jaaa

„Počet kabelů podle detektoru“.

Tady někdo moc sleduje sci-fi.

Roman osobně

Náš ústav se vám tímto mými ústy hluboce omlouvá za toto trestuhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně 8x za deset let.

Olda

Drobná korekce:“…v 8-mi z 10-ti případů“.

Jan

Osm-mi z deset-ti? Co je to za jazyk? Proč má pořád někdo snahu dávat přípony za číslice, kde vůbec potřeba nejsou?

Tomáš V.

Za to pindat v diskusích jim obvykle jde. Čím míň toho ví, tím chytřejší. 🙂 „Důležitý je opsach, ne forma, nebudu ti to opakovat po 3-ťí!“

Jiří Kocurek

Tak tady vyjmenujte zbylých 7 mostů nad D1, které měly podobný problém, že se jejich demolice protáhla o více než 24 hodin.

Aha, ale seřezat psa dovede každý, pro křivé obvinění si klidně dojde.

mgr.pavel

Jsem rád, že se Hřib omluvil. Byt není zřejmé, na čí straně je vina, jsem moc rád za tuto reakci. Mnohem lepší, než arogantní přístup vlády „my nic, za vše si můžete sami, vy primitivní občané“

Původní Pražák

Ano, několik dní se pan primátor nedal vyrusovat na dovolené a v úterý se, celý otrávený, že chudáček nemá chvíli klid, omluvil. A dokonce mu to někteří žerou.

MaT

Několik dní? To se za to měl jako omluvit už v sobotu?

Diesel

Tak čí je ten most teda? Prahy nebo RSD? Jestli je RSD tak to asi není úplně Hřibova parketa. Kdyby se takhle zajímal třeba o zbytek Radlické radiály například.

Jan Sůra

Most je TSK, narušil provoz na dálnici ve správě ŘSD.

Jiří Kocurek

Havlíček by mohl také prošetřit, proč ŘSD dodalo vyjádření správců sítí až po výzvě stavebního úřadu, čímž vzniklo zpoždění v délce celých týdnů, možná měsíců.
Jestli to tam někdo záměrně torpéduje zevnitř, tak vyhazov za poškozování zájmů zaměstnavatele.

Dusanh

Co když někdo zájmy „zaměstnavatele“ nepoškodil, ale bylo tomu naopak?

Jiří Kocurek

Narážím na D55. Stavebnímu úřadu byla předána nekompletní dokumentace, chyběly „vyjdřovačky“.
To asi není v zájmu žadatele, což?