LOT 3a leaderboard

Komplikace s demolicí mostu na D11. Dálnice nestihli otevřít ani do pondělní ranní špičky

Demolice mostu na D11. Foto: TSKDemolice mostu na D11. Foto: TSK

Kabel vysokého napětí nebyl v žádné dokumentaci, kvůli jeho nalezení se na několik hodin zastavily práce.

(aktualizováno 18:52)Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodaří zprovoznit před ranní dopravní špičkou. Silničáři v průběhu noci nestihli odklidit vybouraný materiál. ČTK to řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz by měl být podle ní obnoven během dnešního dne. Původně měly práce skončit v neděli ráno, zkomplikovalo je ale velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

„Bohužel se nám dálnici nepodaří zprovoznit před ranní dopravní špičkou. Průjezdná bude až v průběhu dne. Informace budeme upřesňovat, řidičům se samozřejmě omlouváme,“ řekla mluvčí. Doplnila, že materiálu u opěr mostu bylo tolik, že se nestihl uklidit. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového.

Uzavírka v pražských Horních Počernicích začala v sobotu v podvečer a měla skončit původně v neděli v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového.

„Práce pokračují a naší prioritou je co nejdříve zprovoznit zejména směr do Prahy. Demolici komplikuje velké množství výztuže, která se neshoduje s původní projektovou dokumentací. Naším cílem je dálnici zprovoznit nejpozději před ranní dopravní špičkou,“ uvedla ČTK odpoledne Lišková.

Termín zprovoznění dálnice museli silničáři dnes odkládat již jednou, a sice tehdy, když v nosné konstrukci objevili kabel vysokého napětí, který nebyl zanesen v žádné dokumentaci a byl pod proudem. „Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin,“ uvedla dopoledne Lišková. Nyní práce komplikují zmíněné výztuže. ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exit 25 směrem na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 na Bříství na Nymbursku. Ve směru na Prahu musí vozidla nad 13 tun sjíždět z dálnice již na exitu na 39. kilometru.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce.

Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Před uzavírkou na 25. kilometru se tvoří až několik kilometrů dlouhé kolony, které se ale pohybují a řidiči se zde příliš nezdrží. Délka kolony je velmi proměnlivá, během 15 minut se například z tří kilometrů zkrátila na pouhý jeden.

Kolony se tvoří i na samotných objízdných trasách. Například tříkilometrová kolona byla dnes večer před světelnou křižovatkou v Úvalech nedaleko Prahy, ve směru na Prahu stála auta již u křižovatky se silnicí směrem do obce Přišimasy a Tuklaty. Velmi silný provoz je také na silnici vedoucí ze Sadské přes Starý Vestec a Nehvizdy, zde se kolony tvoří především před kruhovým objezdem u Mochova, problém byl přes den také na světelné křižovatce u Jiren, večer zde ale již byla situace klidná, semafory na křižovatce jsou vypnuté. Silný provoz je ale patrný i na okolních silnicích, řidiči se snaží kolonám vyhýbat. Kolony jsou také v pražských Běchovicích.

ČTK

Tagy D11 seznam TSK
129 komentářů