GW Train Regio vrací do provozu první soupravu z nehody u Křemže

Nehoda vlaků GW Train Regio u Křemže. Foto: Drážní inspekceNehoda vlaků GW Train Regio u Křemže. Foto: Drážní inspekce

Společnost GW Train Regio o víkendu vyjede poprvé od srážky dvou vlaků u Křemže s jednotkou 629, kterou poškození vyřadilo

25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lolookie

Pane Sůro, není to motorová jednotka řady 628?

I.P.

628 – jednotka složená z motorového a řídicího vozu, např.: 628.239+928.239
629 – jednotka složená ze dvou motorových vozů ,které ale nesou číslo 628, např.: .261+283

Opravená jednotka (628.344+628.349) nakonec vyrazila Českých Budějovic již dnes (6.7.). Společně s kolovozem GWTR a s jednotkou 628.214+928.214 jede dnes na vlaku 8103 a dalších dle oběhu.

Chachar Budvar

To je fuk, hlavně že to je nízkopodlažní stroj:)

Jiří Kokrhel

Pane Suro, ale v tomto článku se píše o řadě 816 resp. o byvale 810. O řadě 629 se tam, ze by byla schvalena, nepise. Což bohužel stále neni…. Schválené jsou 628/928, ale 2×629 ne.

Chachar Budvar

Zkuste investigativci ověřit (když víte a sdělujete detaily o každé kačce investované ČD, tak tohle jistě bude brnkačka), zda ten klimatizovaný nízkopodlažák už má konečně funkční radiostanici? A pokud ji teda má, tak zda příjemci velkých peněz provedli poučení z historie a lepší, přesně v duchu smlouvy provozovaný stroj má i udělátko, které rozjetou mašinu pomocí té radiostanice dokáže zastavit. Což myslím cestovatelskou veřejnost zajímá nejvíce – aby zase neudělali čelní srážku někde. To už by mohlo „klapnout“ a někdo doopravdy ODSkákat do penálu. Pomocí mobilu se totiž dá dobře řídit kasíno, kolotoč, lochneska, taxikáři, či pracovnice, která s flaškou… Číst vice »

K.S.

Vy musíte vést ale nudný život. Záležitost radiového spojení tu byla diskutována a bylo několikrát řečeno že to co tam je je podle normy přípustné. Ale zevně si zase potřebujete vylít frustraci, kopnout si, nevím kde jste, nevím jaké máte politické a jiné názory, co ale víme zde všichni tak to že s oblibou kopete do mrtvého pana Žemličky, kterého svedete totálně všechno, a po vzoru brněnských takypolitiků a takyaktivistů mícháte do slov název politické strany, což je zela pitomé (například v Brně je stěhování tak nějak názor radnice ať je oranžová, modrá, žlutá či třeba strakatá) a ukazuje to… Číst vice »

fensterglaser

Vyjadřujete se k věcem, o kterých nic nevíte. Jedna kontrolní otázka, jakou tedy vysílačku měl ten RegioSprinter?

K.S.

viz zde: zdopravy. cz/interupce-versus-antikoncepce-aneb-jak-zabranit-nehodam-na-zeleznici-11386/ 5. odstavec.

Chachar Budvar

Čili „lepší“ dopravce nemusí pro vyšší zabezpečení dělat NIC. Když procházejí, téměř bez povšimnutí, švindly typu nedodržení smlouvy s KÚ (co do nízké podlahy, fční klimatizace, a t.p.), tak může hladce projít i nižší kvalita bezpečnosti. Frázím “ ministerstvo je nedonutilo“ se říká alibismus, že? Hazard se zdravím i životy cestujících je koukám na nižší hodnotové příčce, nežli prachy pro Roberta a přísavky. Objednatel MUSÍ požadovat změnu smlouvy – resp. její doplnění ve smyslu zásady „chybami se člověk učí“. Pokud tak již neučinili, stávají se spolupachateli každé další amatérské bouračky.

K.S.

Dopravce musí činit jenom to co mu ukládá zákon a další závazné předpisy a pak také smlouva. Přeženu-li, tak pokud bude v závazném předpise že při stání v zastávce musí být cestujícím hrát nahrávka Burianova přednosty stanice a ve smlouvě že musí být taneční vagon, tak dopravce to musí plnit. Pokud ale v závazném předpise není něco uvedeno a není to ani předmětem smlouvy, tak pak ne, nemusí. Chcete-li aby tam ta krabička byla, pak musíte vyvinut tlak na příslušnou změnu normy, ale pozor, ta zasáhne celé odvětví, ne jenom GW Train Regio. Obvykle v odvětvích, pokud neexistuje tlak normou,… Číst vice »

fensterglaser

Motorola nemá TRS. A vo tom to je.

K.S.

A je v nějakém předpise že bez toho nesmí vyjet? Eventuálně je toto ve smlouvě?

jan

Ks: A vy to chcete obhajovat? Si děláte srandu. Kdybyste vy skončil v nemocnici asi byste mluvil jinak.

Vojta

Pockejte si na zaver vysetrovani,ukaze se,ze nemate uplne pravdu

noerf

Mám pocit, že 629 ji na rozdíl od Regiosprinteru má.

JirkaK

Pane Sůra, máte tam chybu, autobuse nebude jezdit ze Stožce, ale z Nového Údolí.

Petr.R

No asi pojedu do babic pro kečup a u batova kanálu si poslechnu místní, proč leošek nemá opravenou soupravu, když robertovi se to povedlo za tak krátkou dobu.

fensterglaser

Nápověda: o peníze jde až v první řadě.

PetrB

Pane Sura, myslim, ze na ni bude platit i celodenni krajska jizdenka JIKORD plus, ktera je platna ve vsedni dny pro 1 osobu, o sobotach, nedelich a svatcich pro 2 dospele osoby a 2 deti.

PetrB

Byvaly autobusal Krigar, radsi at nikam nemluvi..

Chachar Budvar

To je dobře. Nízkopodlažní stroj s funkční klimatizací je dle smlouvy s KÚ správné řešení.

Michal

DHak už je tu.