FlixBus vyjíždí v Německu s elektrobusy na dálkové linky

Elektrobus BYD C9 v barvách FlixBusu. Foto: FlixBusElektrobus BYD C9 v barvách FlixBusu. Foto: FlixBus

Společnost FlixBus spouští v další zemi první linku, kterou bude provozovat elektrobusy. Od dnešního dne spojil Frankfurt s Mannheimem autobusem

Společnost FlixBus spouští v další zemi první linku, kterou bude provozovat elektrobusy. Od dnešního dne spojil Frankfurt s Mannheimem autobusem na baterie. FlixBus je první firmou, která začala jezdit elektrobusy v dálkové dopravě.

Po premiéře elektrobusů na lince Paříž – Amiens  je Německo druhou zemí, kde firma testuje takový provoz. Firma slibuje, že provoz bude stoprocentně ekologický: půjde o elektřinu z obnovitelných zdrojů dodaných společností Greenpeace Energy.
„I když jsou elektrobusy zatím mnohem dražší než ty s běžným naftovým pohonem, věříme, že jde v dlouhodobém měřítku o investici, která se vyplatí. Nejen firmě, ale hlavně zákazníkům a životnímu prostředí,“ řekl André Schwämmlein, zakladatel a šéf FlixBusu.

Autobus BYD C9 od čínského výrobce firma nasadí na linku mezi Frankfurtem a Mannheimem se zastávkami na frankfurtském letišti a Heidelbergu. Autobusy se budou dobíjet jednou nebo dvakrát na dobíjecí stanici v Mannheimu na autobusovém nádraží nebo na dočasné nabíječce ve Frankfurtu.

Elektrobus BYD C9 v barvách společnosti FlixBus na nabíječce v Mannheimu. Foto: FlixBus
Elektrobus BYD C9 v barvách společnosti FlixBus na nabíječce v Mannheimu. Foto: FlixBus

Cesta podle jízdního řádu trvá hodinu a 55 minut. FlixBus v rezervačním systému elektrobus speciálně označuje, upozorňuje současně cestující na skutečnost, že nemá toaletu.

Tagy elektrobus FlixBus
17 komentářů