Autobusy

FlixBus začne testovat na dálkových linkách čínské elektrobusy

Elektrobus Yutong v barvách FlixBusu. Foto: FlixBus

Společnost FlixBus začne testovat na svých dálkových trasách elektrobusy. Jako první mají vyjet na trasu mezi francouzskými městy Paříž a Amiens. FlixBus to oznámil v tiskové zprávě.

V autobusové dopravě v Evropě půjde o průlom. Dosud elektrobusy jezdí hlavně v městské hromadné dopravě kvůli potřebě dobíjení, nikoliv však na dálkových trasách. Teď je FlixBus nasadí na 150 kilometrů dlouhou linku.

Má jít o autobusy dvou čínských značek: Yutong Ice 12 a BYD C9. Do dvanáctimetrového Yutongu se vejde 53 cestujících. Vozy této značky jezdí i v Česku, ve flotile je má Busline. Ve Francii začnou jezdit elektrobusy od dubna, od května pak v Německu. Německou trasu ještě firma neupřesnila, má jít o spojení mezi Hessenskem a Bádenskem-Württemberskem. Zajišťovat jej budou vozy BYD C9, které mají kapacitu 40 lidí.

Chceme se podílet na utváření budoucnosti mobility. I když jsou elektrobusy zatím dražší na pořízení, věříme, že jde o investici, která se v dlouhodobém horizontu vyplatí,” řekl zakladatel a šéf FlixBusu André Schwämmlein. Mezi akcionáři FlixBusu je i Daimler, který vyrábí autobusy Mercedes a Setra. Ty tvoří dosud největší část flotily, firma ale využívá i čínské autobusy, například v Číně vyrobené vozy značky Scania jezdící na českých vnitrostátních linkách. “První elektrobus na dálkové linky je signálem pro výrobce,” dodal Schwämmlein.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr 766
Host
Petr 766

Takže dneska přijedou se zpožděním a lidem nahlásí přestávku. Tak až budou jezdit elektrobusy, tak ještě se k tomu připočte doba na nabíjení… to bude paráda 😉

petr.r
Host
petr.r

to zase RJ nakupuje autobusy v EU.

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll