egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Finnair zruší v pondělí většinu letů. Škrty způsobené stávkou finských pošťáků se dotknou i Prahy

Finnair a jeho Airbus A350-900. Foto: Finnair
Finnair a jeho Airbus A350-900. Foto: Finnair

Letecká společnost Finnair musí  v pondělí zrušit většinu letů z netradičního důvodu. Část zaměstnanců zítra nenastoupí do práce nikoliv kvůli nespokojenosti s prací a podmínkami u finského dopravce, ale z důvodu solidarity se stávkou zaměstnanců finské státní pošty.

Finnair na svých stránkách oznámil, že v pondělí 25. listopadu zruší většinu letů. Podle údajů v rezervačním systému jsou zrušené dva páry letů, které mezi Helsinkami a Prahou Finnair provozuje. Let ČSA z Prahy do Helsinek poletí bez omezení.

Stávka bude mít vliv na řadu našich činností včetně handlingu, zákaznického servisu nebo cateringu. Proto musíme většinu letů zrušit,“ uvedl Finnair ve svém prohlášení. Odborový svaz zaměstnanců v letectví se ke stávce pošťáků připojil ze solidarity k jejich požadavkům.

Firma zrušila některé vnitrostátní lety už dnes, zítra zatím plánuje, že nevypraví celkem 276 letů.

Stávka pošťáků omezí i jinou dopravu ve Finsku: nevyplují například trajekty společností Tallink Silja, Wasaline nebo Viking Line. Velká omezení čekají nejspíše i městskou hromadnou dopravu v největších finských městech.

Pošťáci ve Finsku stávkují už druhý týden, důvodem jsou škrty v jejich mzdách.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

Btw, jak je to s kompenzacemi v případě stávky? Platí pravidla jako když vám zruší let méně jak týden předem? Je na kompenzaci na rok když akceptujete náhradní spoj s pozdějším příletem (3h+?). Je na kompenzaci nárok když člověk využije plnou redundanci a koupi letenku u jiného dopravce? Každopádně toto je asi drahá sranda…

Jen tak

neni to jeden tyden, jsou to dva tydny.

na kompenzaci je narok pri stavce vlastnich zamestnancu. pri stavce zamestnancu jine firmy (letiste, handling, atc apod) narok neni.

Martin KK

Víte že Smartwings Group koupí Finnair a Austrian Airlines? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

provokatér

A jak to souvisí s informacemi v tomto článku?

Karel

Že těma stávkama klesne cena? 🙂

Martin KK

Proč ty disliky? Ten spajlík znamená že to neplatí tak se uklidněte.

simbič

Sám se uklidni.

bohyn

Takze usmevavy smajlik je negujici? Zajimave