egoe-plus
Infrastruktura Železnice

Fantova kavárna na pražském hlavním nádraží se v pátek znovu otevře

Fantova kavárna. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Historická Fantova budova pražského hlavního nádraží bude mít po několikaměsíční přestávce znovu kavárnu. Otevře ji společnost HS-Ristorante, která provozuje ve Slaném restauraci Hemerkův statek. Jméno nového provozovatele dnes oznámila Správa železnic.

Podle ní se budou noví provozovatelé snažit navrátit legendární kavárně její staré kouzlo. V podniku budou mimo jiné dobové fotografie, které provozovatelé získali od potomků architekta Josefa Fanty. „Cílem je nejen nabídnout široký sortiment domácích výrobků a kvalitní kávy, ale také představit veřejnosti život a dílo Josefa Fanty. To vše přispěje k oživení genia loci prostor kavárny,“ napsala Správa železnic na svých stránkách.

Kavárnu ve zrekonstruovaném středním traktu pod kupolí na místě někdejších pokladen od července 2015 provozoval indický kavárenský řetězec Café Coffee Day. Letos v lednu mu vypršela smlouva a prostory osiřely.

Kavárna Cafe Coffee Day
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Správa železnic po etapách provádí rekonstrukci celé Fantovy budovy. Aktuálně pracuje na fasádě a střeše, ještě letos se chce pustit i do interiérů. Centrální partie, kde je i kavárna, prošla v nedávné době opravou pod taktovkou italské firmy Grandi Stazioni. Ta ale rekonstrukci celé budovy nestihla ve smluvním termínu a byla z nádraží vykázána.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zlutyzakaznik

Jsou indicie, které vybízejí k maximální opatrnosti při pohledu na menu: https://www.fantova-kavarna.cz/themes/custom/da/files/napojovy_listek_cs.pdf Doppio (dvojité espresso) za 99 Kč? Když nákupní cena za porci espressa (zpravidla 7 – 9 g předpokládaně obyčejné italské směsi – sami uvádí 80:20) bude tak 3 – 5 Kč? To je výsměch. A americano za 75 (je tam jen větší podíl horké vody než u lunga, jinak stejná porce kávy jako u espressa)? Staropramen 0.33 za 55, tedy předpokládám lahvové a i kdyby točené, je to úplné pivní dno, ale když to mají v hospodě ve Slaném. Nealko nápoje s sebou budou 0.5 l za 49,… Číst vice »

Urban Transport Lover

No to my Slaňáci jsme rádi – už se těším až to bude hotové a půjdu ochutnávat.
Byl jsem se tam podívat převčírem a úspěšně dokončujou levý křídlo včetně střechy, do prázdnin by z levé půlky dole ilešení..

Martin z Moravy

Na oživení: Při Fantově jméně se mi vždy vybaví hláška z Taxíku s Alešem Hámou: „Dáme fanty?“ Kdo to zná taky? 😀 Jinak fant je slovinsky kluk.

Honsa

Kdo tam Bude chodit? Getönt. Jinak nikdo

Brzdič zániku

Já.

D.S.

Jestli bude stejně jako ve Slaném na čepu Staropramen, tak to teda potěš, neznám u nás horšího piva.

Jakub

V nádražní kavárně v historickém prostoru budeme rádi za možnost čepovaného piva, natož si pak vybírat značku… předpokládám, že v Café Coffee Day také netočili Plzeň z tanku. 😁

D.S.

Když píšou, že budou nabízet domácí výrobky a kvalitní kávu, tak bych předpokládal i kvalitní pivo. Není potřeba zrovna Plzeň z tanku, klidně by postačila sudová, ideální by však bylo nabídnout něco z nějakého kvalitního minipivovaru. Když pomineme, že Staropramen se nedá pít, tak už se tam nehodí i z důvodu, že s ČR má už společný jenom název a chutná dost podobně jako produkty Coors – jeho vlastníka v USA, s dřívějším pivem ze Smíchova se to vůbec nedá srovnat.

Vlastimil Kocurek

Píšou, že budou nabízet domácí výrobky, já mám také domáci, udělám si domácí kafe do termosky a bagetu, nebo si zajdu na hlaváči do supermarketu.

MirekK1

Souhlas, Staropramen se nedá pít 🙂

Sally

Co jsem byl naposledy ve Fantově kavárně tak měli lednici plnou kunratického Muflona, což je vynikající minipivovar 🙂

Majkl

Aspoň se tam ty lidi neožerou, když to není dobré pivo 😂

Aslanex

To nezní špatně. Zajímalo by mne, jestli vyhráli jen na cenu, nebo se zohledňovaly i konkrétní plány na využití?

Struhadlo Spravedlnosti

Asi jen na cenu. Ovšem asi to bude špatné protože všechno ze slaného je hrůza děs. 🤯🤯🤯🤯🤪🤪🤯🤯Ale dnešní Expres byl opět super.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast