European Sleeper v pondělí spustí prodej jízdenek na noční vlak Brusel – Berlín, příští rok ho protáhne do Prahy

Spací vagon RegioJetu. Pramen: RegioJet.Spací vagon RegioJetu. Pramen: RegioJet.

Dopravce chce od roku 2025 propojit Amsterodam s Barcelonou.

Společnost European Sleeper začne v pondělí oficiálně s prodejem jízdenek na nový noční vlak, který spojí Berlín a Brusel, představila už ceník. První vlak vyjede 25. května.

Nová linka propojí tři hlavní města, bude zastavovat i v Amsterdamu.. Společnost zahájila prodej jízdenek již minulý týden, ale web krátce poté zkolaboval kvůli velkému zájmu. Proto odložila oficiální zahájení na pondělí.

První vlak vyjede 25. května z Berlína ve 22:56, v Bruselu bude v 9:27. Zpět z Bruselu pojede v 19:22, v Berlíně bude v 6:48. Včasný příjezd do Berlína umožní přestup na vlak do Prahy.

Nejlevnější jízdenky začnou na 49 eurech v kupé pro šest osob se sedačkami. Ceny jízdenek v lehátkovém voze začnou na 79 eurech, nejdražší jízdenka bude samostatné kupé, kde ceník začíná na 399 eurech. Dopravce dosud nezveřejnil podobu vozů.

Ceník počítá s různou mírou flexibility jízdenek. Nejlevnější tarif nepůjde zrušit, některé půjde změnit do 48 hodin před odjezdem.

Společnost má k dispozici zatím jedinou soupravu, proto bude jezdit zpočátku třikrát týdně. V neděli, úterý a čtvrtek z Berlína, v pondělí, středu a pátek z Bruselu.

Firma se přitom netají dalšími velkými plány: v roce 2024 má linku protáhnout do Drážďan a Prahy, od roku 2025 chce spustit přímé noční spojení mezi Amsterodamem a Barcelonou.

European Sleeper není tradičním dopravcem, organizace vznikla v Nizozemsku jako družstvo, které chce obnovit noční vlaky. Drobní investoři loni podpořili start firmy půl milionem eur, emise podílů se vyprodala za patnáct minut.

Tagy Berlín - Brusel European Sleeper noční vlak Praha – Berlín – Amsterdam - Brusel
14 komentářů