egoe-plus
Autobusy Cestovní ruch

Eurolines rozšíří spojení z Prahy. Otevřou novou linku do Švýcarska a Francie

Autobus Setra společnosti Eurolines. Foto: Eurolines
Autobus Setra společnosti Eurolines. Foto: Eurolines

Společnost Eurolines rozšíří konkurenci v autobusové dopravě mezi Českem, Švýcarskem a Francií. Od 13. prosince spustí novou linku z Prahy do Lyonu, díky které bude mít dvě nové destinace ve Švýcarsku a dvě ve Francii.

Eurolines bude na trase jezdit dvakrát týdně, spojí Prahu a Plzeň se St. Gallenem, Curychem, Bernem, Lausanne, Ženevou. Ve Francii bude zastavovat ještě v Annecy a Chmabery. Linka má současně zastávky v Německu v Norimberku a Mnichově s povolenou vnitrostátní přepravou.

Rozhodli jsme se rozšířit spojení do Švýcarska po velmi dobrých zkušenostech s Luganem, které nabízíme na lince do Nice od loňského roku,“ řekla marketingová ředitelka Eurolines Pavla Lauermanová.

Annecy a Chambery jsou vyhlášené lyžařské destinace, Eurolines jízdním řádem míří i na lyžaře, kteří chtějí ve Francii strávit prodloužený víkend. Linka vyjíždí ve středu a pátek z Prahy v 16:30, na konečné v Lyonu je o 19 hodin později. Ve francouzských horských střediscích je dříve: ve čtvrtek v 9.45, v Chambery v 10:30. Zpět jedou spoje v pátek a v neděli večer z Alp. Na sezónu přibude ještě třetí spoj – v pondělí z České republiky a zpět ve středu.

Jízdní řád je postavený jinak, než má konkurence, většina přímých spojů z Česka odjíždí do Švýcarska až později večer. Do Švýcarska aktuálně nabízí přímé spojení z Česka RegioJet, FlixBus, Nobless Line a ČSAD Tišnov.

Spojení budou zajišťovat autobusy Setra řady 515 HD – s polohovatelnými sedadly a dostatečným prostorem pro nohy, klimatizací, WC, zásuvkami 230 V. WiFi připojení zdarma nabízí dopravce zdarma v Česku i v zahraničí.

Ceny jízdenek začínají na 630 korunách do St. Gallenu, Ženeva vyjde na 890 Kč., Annecy a Chambery 990 Kč, do Lyonu 1040 Kč. Annecy a Chambery od 990 Kč.

tagy
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Jak je na tom vlastně aktuálně Eurolines v poslední době? Tlačí je Flixbus nebo se drží? Přešli třeba někteří dopravci jezdící pro Eurolines pod Flix?