LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Dvouprocentní růst mezd. Novou kolektivní smlouvu má už i ČD Cargo

Laminátka ČD Cargo. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářLaminátka ČD Cargo. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

S dvouprocentním růstem mezd na příští rok kopíruje ČD Cargo další dvě státní železniční společnosti

Po Českých drahách a Správě železnic se nezvykle brzy dohodli na nové kolektivní smlouvě i ve společnosti ČD Cargo. Mzdové tarify mají příští rok vzrůst o dvě procenta, všechny benefity přitom budou zachovány. Výsledek kolektivního vyjednávání oznámilo Odborové sdružení železničářů na svých stránkách. Kolektivní smlouva se v ČD Cargu uzavírá na období od 1. dubna do 31. března.

ČD Cargo zaměstnává podle výroční zprávy za rok 2019 zhruba 7 100 lidí, přičemž průměrná mzda bez ostatních osobních nákladů činila v tomto roce 37 600 korun. Za letošek měla vzrůst podle kolektivní smlouvy o 1 000 až 1 500 korun.

S dvouprocentním růstem mezd na příští rok kopíruje ČD Cargo další dvě státní železniční společnosti: mateřské České dráhy a Správu železnic. Jde o výrazné zbrzdění mzdového nárůstu, před rokem se dohodnuté navýšení blížilo pěti procentům.

Letošní kolektivní vyjednávání na dráze proběhla nezvykle rychle, což především odboráři zdůvodňují tím, že chtěli pro zaměstnance jistotu v nejisté době co nejdříve.

Tagy ČD Cargo kolektivní smlouva odbory seznam
53 komentářů