LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Dvouprocentní růst mezd. Novou kolektivní smlouvu má už i ČD Cargo

Laminátka ČD Cargo. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářLaminátka ČD Cargo. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

S dvouprocentním růstem mezd na příští rok kopíruje ČD Cargo další dvě státní železniční společnosti

Zpět na článek
53 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ros

Pokud nevyplatí ani korunu na dividendách tak to pochopím,ale jestli opět pujdou zisky ven,místo do firmy tak jsou 2 procenta málo.

V.N.

Z čeho by ty dividendy asi tak vypláceli , když budou ve ztrátě…??

Kroko

Je otázkou času,kdy se ukáží tzv. tajné odbory. Někde ve fabrikách fungují a docela je to prý cvrkot.

Jaaa

Smím vědět, o co jde?

Iveta

No pokusím se to vysvětlit jako člověk co má na ČD 20 let a byl aktivní odborář.Jak píše Kroko ,žádné tajné odbory jsem nikdy neviděl a to jsem byl účastník i celorepublikových rad ,myšleno je zde asi něco jiného,říká se tomu zákulisní jednání tzv.mimo zápis (vedení-odbory)a to funguje poměrně dobře (nepsaná dohoda)dám příklad, vedení potřebuje propustit zaměstnance,odborář je proti ,dohoda mimo zápis, zaměstnanec se přesune na místo co se bude rušit ,stejně odejde ,ale dostane dle PKS ,plácnu 9 platů odstupné a nikde se o tom nemluví ,jo asi tak .Jinak co jsem prošel i soukromníkama ,tak již odbory tolik… Číst vice »

Kroko

Iveto, tohle je jedna možnost, ale dnes už ve firmách, kde to takzvaně dávali odborům sežrat, funguje i tak, že se lidi domluví, nikde neříkají, že jsou v odborech a osloví profesionální právníky, kteří je zastupují. To je to co jsem myslel. Překvapivě to funguje. Nevím jak je to právně ošetřeno, ale vím od známého, že jim to ve firmě zafungovala a německé vedení se nestačilo divit.

Zdenda

Jak jsem již tady napsal v souvislosti s uzavřením KS u ČD. Odboráři jsou přizdisráči

medical_examiner

Tak co je spláchnout?

Zdenda

Oni se jen tak nedají, jsou dobře zaháčkování. A jsou lidi, tzv. nuzáci, kteří za lístek na fotbal, hokej, do divadla jim dají hlas. A je jich fakt dost.

Cargo

Zřejmě nějaký zhrzený a vyhozený nadražak za chlast

Kaja

A ty si blb.

Vectron

A proc by mel byt blb?to vi snad kazdy,ze odbory jdou na ruku s Cargem,oni umi opravdu jen vyjednat listky na chujoviny,aby plebs mel pocit,ze neplati clenske poplatky zbytecne…proste 2%jsou malo vzhledem k tomu,ze se Cargu dari i v teto dobe,ale lepsi jak dratem do oka no…

Zdenda

Káája je asi odborář 😥

Kaja

To fakt nejsem

Apollo17

Tak členské příspěvky neplaťte(a odbory zaniknou) a vyjednejte si u vedení každý sám nárůst 20 procent platů.Jak prosté.

V.N.

CD Cargu se nedaří… letos bude ve ztrátě

Vokurka

Nemyslím si, že by byli ve velké ztrátě.Vypadek za první covidové období na jaře zvládají nahradit výkony za poslední 3 měsíce.Každý den schání provoz lokomotivy,aby mohl obsadit vlaky.Vectrony, které měli proběhy do údržby cca tři měsíce v současné době najedou 30000km do údržby i za jeden měsíc… takže výkonů je víc než dost…. zřejmě asi nebudou v zisku tak jak předpokládali, když se vytvářel podnikatelský plán na rok 2020.Na konec zaměstnanci dostanou 3000Kč odměnu do mezd za splněný plán…..

Zabakovec

Kdo nechce, nemusí být členem.. Kdyby byly všichni nespokojení tak už u nich nikdo není (pojistka stojí bez odborů méně než roční příspěvky z platu..) bohužel to tu není jako v jiných zemích kde každá odborová org. vyjedna svou kolektivni smlouvu a kazdej si muzr vybrat ktere vyhody atd mu sedí.. Nekdo chce víc Kč.. Nekdo vyhody a priplatky..

Martin

Dvě procenta jsou určitě více než nula procent, ale co na to inflace?

Armando Andreoli

Je to vůbec zvláštní doba. Můj zaměstnavatel přišel sám s plošným zvýšením mzdy o 10% od ledna 2021. Tak jsem na to znechuceně kývnul..

Kaja

Tak to mu asi leštíš bambus ne?

Armando Andreoli

Ne, tvoje odborné znalosti neovládám.

V.N.

Napadlo mne totéž. U nás ve firmě. Nová sekretářka mladá dvacítka … nastoupila za 20 hrubého… za rok již vydělávala 60 hrubého… byla hodně rychle učenlivá 🙂

ros

Pokud to bylo z minimální mzdy,tak to nebylo dobrovolně,ale ze zákona.

Armando Andreoli

Ne, bylo to ze základu 3001€

Jaaa

Tak ses pochválil, a co?

1a1=11

Vůbec ne. Upřímně obdivuji každého, kdo potřebuje ke spokojenému životu méně.

Koro

Snad to nedopadne tak, ze vse bude vykoupeno propoustenim.

Radek

By mě zajímalo, jak na tom budou u soukromých železničních dopravců.

V.N.

Asi jak u koho.U nedostatkových profesí růst bude s cílem ty lidi udržet.U tuctovych profesí budeme bez růstu…

Uuuu

Kulový maňas,kulový…

rtep

2% nárůst je v naprosté pohodě a zaměstnanci opravdu mohou být spokojeni.
U nás ve fabrice je hromada práce, pracuje se často i o víkendech, firma nabírá lidi ve velkém. Ale o jakémkoli nárůstu platu si můžeme nechat opravdu jen zdát.

Zdeněk

Pane nebo dámo, na železnici se pracume 24/7. Noci, svátky a víkendy. To píšu jako reakci, když ve u vás ve fabrice pracuje často i o víkendu….

asdfr

Kym manzelka nezmenila zamestnavatela, tak mala okrem standartneho uvezku kazdy mesiac 100 -120 dalsich hodin pisanych ako pohotovost na pracovisku. Manzelka sla rano na stedry den do prace a vratila sa rano na prvy sviatok vianocny.
Vianocne zazitok z detstva – oco odchadza o 5 vecer na stedry den do prace a vracia sa rano na 1.sviatok vianocny.

Takze prekvapenie pre zelezniciarov. Je kopec dalsich profesii, ktore pracuju v nepretrzitej prevadzke.

Jaaa

Nemyslím si, že o tom ten příspěvek byl.

Jan

Jak kdo, v kancelářích nebo pokladnách to tak není. Tady jde o to, že někde se pracuje nad rámec standardní pracovní doby, typicky obchody a doručovací služby v prosinci. V této době na železnici snad nějaké větší přesčasy nehrozí. A pokud jsou zaměstatnci správně odměněni, tak si za ty svátky a víkendy řádně vydělají za příplatky.

ros

V kanceláři,když to dobře vyjde máš 3 krát 8 hodin zaplaceno,v provozu ti dají 3 dny volna a máš ….dnes ti i přeplánují směny,aby ta nula na svátky vyšla.

Dominik

Jak kde, já má za prosinec 40 hodin nad normu, ale znám fíry, co mají i kolem 80 hodin nad.

Miloš

Máte vůbec představu o příplatkách na dráze? Pošťačka ani prodavačka v jednotě by za to na svátky nevstala a byla by radši s rodinou.

rtep

Já na dráze v provozu pracoval dost dlouho, tři měsíce bez jediného dne volna byly běžné. Ale bohužel můj příspěvek byl o něčem úplně jiném a omlouvám se, že jsem ta asi napsal blbě. Tedy druhý pokus – myslím si, že čas zvyšování mezd zaměstnancům jakýchkoli firem na dlouhé roky či desetiletí skončil a že tedy 2% nárůt mezd je výjimkou. V nejbližších letech se málokdo něčeho takového dočká. V podstatě je to z mého pohledu dobře. Pokud si někdo myslí, že se budeme mít stále lépe a lépe, tak je podle mého názoru hodně naivní. Velmi dobře se máme… Číst vice »

Miloš

Ano , 2% Vám přidají, ale sami si přidají mnohem víc. A Vám to navíc můžou sebrat. Takže provozním zaměstnancům na dráze nemůže závidět ani popelář…..

rtep

Tak to mne už desítky let opravdu netrápí. Pokud někomu vadí, že si vrchnost peníze přidává bez skurpulí, vždy má tisíce možností pod touto vrchností nepracovat.

Pejsek

Já když si vezmu dovolenou, tak stejně těch 160h udělám, takže nemachrujte.

rtep

To je Vaše dobrovolné rozhodnutí.

Nádražàk

Šikovný jsou ti vyjednávači, jen co je pravda. To musel být boj za zaměstnance. 2 procenta😂😂😂

Jižan

Měl byste si někdy zkusit pracovat v soukromé firmě.

Letos -30%, příští rok možná dalších -10%. A všichni rádi, že jsme ZATÍM nezkrachovali.

F. K.

Dráha stále nabírá. Zítra můžete nastoupit.

Negattor

Ale je potřeba říct, že nevezmou každého kdo si řekne. Už to totiž není zaopatřovací ústav, tak jako kdysi.

AnonyMike

Vezmou každýho akorat někoho pak holt vyhodej když potřetí nafouká v procesu 😀

Miloš

Ale pak kňučí že nemají lidi

roman

v takové firmě bych nepracoval

Hasler

Pracuji v soukromé firmě a letos máme prodeje o 17% lepší jak loňský rok, Valorizace proběhla sice o 4 měsíce později, ale firma ty 4 měsíce zpoždění plně doplatila v jedné výplatě, o 1.1. se mi zvyšuje plat o 11%. Asi záleží taky v jaké soukromé firmě člověk pracuje… Ne všude to je na nic jak u Vás.

Dominik

Tak vzhledem k tomu jaká je doba, tak i 2% jsou dobrá.