dkv-spojujeme

Další aerolinka vrací A380 na dálkové linky. British Airways ho nasadí do Dubaje

A380 British Airways v Cardiffu. Foto: Nick Morrish /British AirwaysA380 British Airways v Cardiffu. Foto: Nick Morrish /British Airways

Dopravce plánuje letadlo nasadit hlavně na lety přes Atlantik.

Letecká společnost British Airways vrací na své dálkové linky největší osobní letadlo Airbus A380. Po několika týdnech nasazení letadla na krátké lety po Evropě ho dnes dopravce nasadil na linku do Dubaje.

Do Spojených arabských emirátů má létat každý den, na trase nahradí Airbus A350. Průběh letu můžete sledovat na Flightradar24.com.

Návraty A380 do provozu se těší mimořádně velké pozornosti. Letadla se stala jedním ze symbolů pandemie, dopravci je začali hromadně vyřazovat kvůli prudkému poklesu poptávky.

British Airways nasadí letadlo postupně do šesti destinací. Kromě Dubaje bude létat ještě do Los Angeles, Miami, Dallasu, San Francisca a Singapuru. Původně měly stroje létat i do Johannesburgu, kvůli současné situaci ale tento plán aerolinky odložily. Dopravce jich má ve flotile celkem 12.

S A380 aktuálně létají jen tři dopravci: Emirates, China Southern a Singapore Airlines. British Airways jsou čtvrtým dopravcem, který s nimi nyní létá. Během dvou týdnů je zařadí do provozu také Qatar Airways, příští rok Qantas.

Tagy A380 Airbus A380 British Airways
10 komentářů