Letecké společnosti Letectví

Doma jako v letadle. British Airways začaly prodávat své nádobí pro palubní servis

Ukázka palubního servisu British Airways. Foto: BA
Ukázka palubního servisu British Airways. Foto: BA
Dopravci vymýšlejí různé způsoby navýšení tržeb v době, kdy se příliš nelétá.

Krize v letectví nutí letecké společnosti vymýšlet netradiční způsoby, jak získávat hotovost i pozornost zákazníků. Novou cestu objevily například British Airways.

Poprvé v historii se firma rozhodla otevřít zásoby svých skladů a začala prodávat nádobí, ve kterém servíruje jídlo a pití na palubě letadel. „I když nic nemůže nahradit zážitek z jídla přímo v letadle, chtěli jsme našim fanouškům dopřát tuto možnost užít si například jídlo servírované na talířích z první třídy,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

V seznamu předmětů je nejen porcelán či příbory, ale také například košíčky na pečivo nebo malé ručníky na umývání rukou. V prodeji jsou i například vozíky, kterými se palubní catering rozváží. Jde o vozíky z vyřazených Boeingů 747, jeden vyjde na 250 liber. Kompletní nabídka je zde.

Letecké společnosti vymýšlejí různé způsoby, jak v době, kdy se příliš nelétá, získat další tržby. Singapore Airlines například proměnily A380 na restauraci.

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mates

A nevíte jak je to s odesláním do ČR?

Michal141

Nejde, jde poslat jen na UK teritoria 🙁 Koukal jsem teď na to…

mata

Nápad dobrej ale ty ceny mi příjdou trochu vyšší

Jony

Tak český cibulák aeroset se prodává už dlouho. Jen o tom nikdo nepíše články. https://www.cesky.porcelan.cz/cs/vyhledavani?search=Aero

PazWire

Nápad je to jednoznačně dobrý, vždy jsem si chtěl vychutnat svůj čaj o páté v hrnku, který obletěl svět a má na sobě stopy několika cestujících.

Katka

Z toho se samozřejmě nepije! To je sběratelská relikvie…

Jakub P

No mozna vas to sokuje, ale v restauraci nebo kavarne taky vetsinou nedostanete fungl novej hrnek ale spis takovej, ze kteryho uz spousta lidi pila. Jsou i takovy, ktery nakupujou nadobi v bazarech.

Milan

Brilantní úvaha, až na to, že hrnek z restaurace si nekupujete domů.

Katka

Není to jedno, kde z něj konzumujete?
Když už jsme u toho, tak zrovna doma máte daleko větší kontrolu nad jeho umytím po předchozím uživateli, než v té restauraci.

karel

To už je velká zoufalost

Martin

Tak nějaké články pan Sůra publikovat musí. To že se Vám tento nelíbí přece neznamená že by zde neměl být.

LiborV

Souhlasím s Vámi. Zoufalý stav leteckého trhu vede dopravce k vymýšlení různých způsobů jak vylepšit svou finanční situaci. Navíc to pomůže i publicitě, aby zůstalo jméno společnosti ve veřejném povědomí i když se málo létá.

Jenda

Ale úspěch to má, půlka těch věcí už je vyprodaných.

Greta

Proč, oni to vybavení potřebovat minimálně pár let nebudou, tak proč ho nechat ležet ve skladu nebo vyhodit, když za něj mohou něco utržit. Mohli by dát do frcu i mundury posádek a můžeme si doma hrát na 10000feet club.

Jan Novak

Tak zoufalost to určitě je. Představte si, že máte rozjetý byznys, spoustu letadel a do těch máte nasmlouvané dodávky nádobí, protože dochází k opotřebení a rozbíjení toho starého nádobí. Pak přijde krize, kdy přestanete létat, ale dodávky nádobí máte nasmlouvané třeba na pár let dopředu. A tak vám do skladu chodí další a další nádobí, ale vy pro něj nemáte využití. Co uděláte? Koupíte další sklad na nové, nepotřebné nádobí? Budete hor před skladem rozbíjet, protože se vám tam už prostě nevejde? Nebo ho zkusíte alespoň nějak prodat?

asdfasdfasdf

A adopce sedačky?

Adrián

To funguje zdá sa iba u LE 🙂 🙂 🙂