Letectví Letiště

Údajné drony zastavily na více než hodinu odlety z největšího evropského letiště

Letiště Heathrow, British Airways Boeing 787-8 Dreamliner. Autor: Heathrow Airports Ltd.
Letiště Heathrow, British Airways Boeing 787-8 Dreamliner. Autor: Heathrow Airports Ltd.

Velká Británie řeší tři týdny po velkém omezení na letišti Gatwick další nepříjemnost s drony. Policie zastavila odlety z největšího evropského letiště Heathrow kvůli podezření, že v blízkosti letiště jsou drony.

Letiště zastavení provoz oznámilo na svém twitteru.

Reagujeme na zahlédnutí dronů na Heathrow a úzce spolupracujeme s policií. Z důvodu bezpečnosti jsme zastavili všechny odlety,“ uvedlo letiště. Drony měly být vidět poblíž severní ranveje 09L/27R. Omezení trvalo přes hodinu, v 19:14 středoevropského času opět začala letadla z Heathrow odlétat. Prvním byla linka British Airways do Aberdeenu.

První let z Heathrow po uzávěře kvůli dronům. Foto: Flightradar24.com
První let z Heathrow po uzávěře kvůli dronům. Foto: Flightradar24.com

V případě Gatwicku skončilo hledání dronů fiaskem. V součtu téměř dva dny se na letišti nelétalo, viníky ale nakonec policie nenašla. Naopak konstatovala, že nejsou jasné důkazy, že drony skutečně u letiště byly.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub

V nadpisu asi chybí slovo „hodinu“.

T.H.

Zdá se, že v Angsocu aktuálně vznikla politická objednávka na dostání dronů pod státní kuratelu (je to na místní labouristy asi moc svobodomyslná věc), no a aby se buzerace a kontrola zavedly pro „dobrou věc“ se souhlasným pobekáváním oveček, tak teď musí párkrát „být spatřeny“ drony u letišť a do dvou tří týdnů to vidím na (zmařený) teroristický útok dronem… „kdyby to mělo zachránit jen jeden život“ a „slušný člověk se nemá čeho bát“, že.

Jen tak

Jste moc paranoidni… ale ono to tak nakonec dopadne.