Letecké společnosti Letectví

Místo letu jídlo. Singapore Airlines promění odstavenou A380 na restauraci

Palubní menu v byznys třídě Singapore Airlines. Foto: Singapore Airlines
Palubní menu v byznys třídě Singapore Airlines. Foto: Singapore Airlines
Aerolinky vymýšlí, jak alespoň mikroskopicky nahradit tržby, které jim utíkají odstavením letadel.

Singapore Airlines se zařadily na seznam leteckých společností, které vymýšlí jiné způsoby, jak využít odstavená dálková letadla, pro které není dostatečné využití v letovém provozu. Nově jeden z Airbusů A380 promění v dočasnou restauraci.

Jde o jednu z nabídek dnes představeného programu Discover Your Singapore Airlines, kterým chtějí aerolinky představit některé své služby nebo lidem nabídnout možnost podívat se do zázemí, kam by se jinak cestující nedostali.

Dopravce počítá s využitím letadla jen dva dny na konci října. Zatím nepředstavil ceník, návštěvník si bude moci vybrat z menu podle třídy, ve které bude usazen. Má jít o palubní menu, které se běžně nabízí cestujícím u dálkových letů. Součástí bude i možnost prohlídky celého letadla. Rezervace začnou 12. října.

Během listopadových školních prázdnin v Singapuru dopravce ještě chystá prohlídku svého zázemí včetně možnosti prohlídky simulátorů nebo debaty s piloty a letuškami. Děti budou mít možnost si obléknout uniformu letušky či stevarda a zahrát si na tuto profesi.

„Je to nabídka, z které si může každý vybrat. Od pravidelných cestujících, kterým chybí náš servis a zážitek na palubě až po rodiče s dětmi, kteří chtějí mít zajímavý program o prázdninách,“ řekl šéf Singapore Airlines Goh Choon Phong.

Novinkou je i možnost objednat si jídlo z palubního menu včetně první třídy domů. Rozvážkovou službu spustí Singapore Airlines 5. října.

Dopravci po celém světě řeší, jak alespoň částečně využít odstavená letadla. V Asii a Austrálii začínají někteří zkoušet například vyhlídkové lety.

 

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlastimil Kocurek

To je zoufalství a společnost si tím akorát pokazí corporate image. Ukáže, že nic rozumného je nenapadlo, akorát, že jsou bezradní.
A naopak, když jim na image nezáleží, proč vyhánějí lidi na letišti, mohou prodávat párek v rohlíku přímo ve městě. Určitě by tím vydělali daleko více.

Divočák

Asi jako tady se v bývalých textilkách plánovaly aquaparky.. Přitáhne to asi jen fandy letectví a dobré svíčkové se šesti 🙂

Marťas

Svíčkové z divočáka? :-))) Nejsem nijak zvlášť velký fanda letadel (no jasně, proto to tady čtu…), ale jídlo z první třídy bych si domů zkusil objednat. Jinak, na Tchaj-wanu ještě vymysleli jinou aktivitu, a sice odlet nanečisto: https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/do-zahranici-jen-na-oko-na-tchajwanskem-letisti-mohou-lide-predstirat-ze-cestuji-40327711. Ale nevím, jestli se to nakonec uskutečnilo.

R.L.m.

Zajímavý nápad resp.nápady. Vymyslet se toho dá dost. Třeba taky můžou nafouknout nouzovu skluzavku – ze spodního podlaží pro malé děti, z horní pro větší či odvážnější. 😃 Vyhlídkové lety mají své problémy – počasí, výhled ven. Ale co teprve vyhlídkový let v noci nad osvětlenými městy, let ve směru „C“. Taky třeba můžete „éro“ odtáhnout někam na konec (nepoužívané) ranveje a to si potom „selfíčkáři“ v kokpitu užijí … 😉

Peeetr

Konečně se pro ochlastanou A380 našlo odpovídající využití 🙂

Pavel

Opravdu smiseme pocity sledovat upadek v primem prenosu, zatimco donekonecna rust take asi nejde. Smutna doba.

mikiqex

Mé pocity jsou docela jednoznačné… :`-/ Fakt jsem zvědav, jak bude letectví vypadat v době pokoronavirové. Jednak co se týče přeživších leteckých společností, budoucí podoba flotil začíná být poměrně zřejmá (dálkové 787+350, tuším rychlé nasazení MAXů, pardon, 737-8, po jejich recertifikaci) a jednak co se týče opatření – po 9/11 byla ta změna značná a obávám se, že nyní tomu nebude jinak. Tipuji bezkontaktní odbavení, termokamery a víc mě nenapadá, protože nevím, jak se létá nyní.

Stony

Ja tak nejak cekam povinne ockovani.

Vlastimil Kocurek

Víte v byznysu je to nakonec vždy jinak, než ukazují predikce. Takové předpovědi jsou k ničemu

Vlastimil Kocurek

Možná spíše normální stav, než úpadek. Na světě jsou desetimiliony lidí, kteří cestují jako jediný možný způsob života, je to tzv. hedonismus (příliš úzké zaměření na určitý způsob života), v tomto případě zaměřený na cestování, tak jen ať si trochu odpočinou. Právě v ČR, je toto mimořádně rozšířené u lidí,, kteří už vyděláno mají, podobně Rusové, Slováci, Poláci, Izraelci. Prostě nemohou žít jinak, než být neustále na cestě. O to povrchnější znalosti o světě mají, protože se na takovou cestu ani nestihnou připravit- přečíst třeba něco z historie, ……… Ve Švédsku již úspěšně probíhá hnutí proti zbytečnému létání, prostě aby… Číst vice »

Nekdo

skvělý nápad! do toho bych šel – společně s prohlídkou letiště by to byl hezký den se synem. ovšem pokud by šlo o skutečné jídlo, ne mikroskopický sendvičík OK, nebo pivo u QS 😀

Kráťa

Pane kolego, můžu Vás s klidem ujistit, že ten mikroskopický sendvičík je ještě ta lepší varianta, kterou můžete dostat. Ta druhá je nic, i když na talíři vypadají oboje varianty více než podobně…