egoe-plus
Letecké společnosti Letectví Letiště

Do Prahy se vrací další dopravci. Spojení obnovují British Airways a Iberia

Airbus A321 společnosti Iberia v Praze. Foto: Letiště Praha
Airbus A321 společnosti Iberia v Praze. Foto: Letiště Praha
British Airways se vrátí k dennímu provozu do Londýna v druhé polovině června.

Obnova provozu po pandemii koronaviru pokračuje. Na začátku června obnoví přímé lety z Prahy další dva dopravci, shodou okolností se stejnými majiteli. Jde o společnosti Iberia a British Airways, které patří do skupiny International Airlines Group.

Návrat dnes na sociálních sítích potvrdilo Letiště Praha. Iberia bude létat do Madridu od 2. června třikrát týdně: v neděli, úterý a v pátek. Už 22. května má do Madridu začít létat také Ryanair.

Od 4. června mají z Prahy začít létat také British Airways s linkou na hlavní londýnské letiště Heathrow. Letový plán zatím počítá se třemi lety týdně, od druhé poloviny července pak denně. Od 3. června začnou do Londýna létat také Smartwings.

Obnovování leteckého provozu je zatím postupné, návrat některých linek nastane ještě během května. ČSA začnou od středy létat z Prahy do Kodaně, od června pak do Oděsy, Keflavíku, Amsterdamu a na Maltu.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
poletucha15

Po kolikaty se vraci british? 🙂

Ja jen na to kolik clanku o navratu linek tu bylo, se clovek podiva na prilety a je to porad stejne smutny jako pred rokem.

Lukáš

Souhlasím. Rezervační systém je jedna věc, ale realita je věc druhá. Odkaz na nějakou oficiální zprávu v článku chybí. Na facebookovém profilu Letiště Praha žádné takové informace nejsou.

VíKo

Už to začíná zase vypadat slibně. Jen houšť. 🙂

Jeníček

To letadlo na obrázku je A321, ne A320 🙂