Do Budějovic budou z Rakouska jezdit trojkové Talenty s českou stopou

Innotrans 2018, Bombardier Talent 3 CityJet pro ÖBB, zdroj: ŽelPage/Juraj KováčInnotrans 2018, Bombardier Talent 3 CityJet pro ÖBB, zdroj: ŽelPage/Juraj Kováč

Počínaje prosincem 2022 dojde na trati Linec – České Budějovice k výrazné obnově vozového parku. Místo dosavadních dosluhujících netrakčních jednotek

Počínaje prosincem 2022 dojde na trati Linec – České Budějovice k výrazné obnově vozového parku. Místo dosavadních dosluhujících netrakčních jednotek CityShuttle s lokomotivou Taurus (1116) nasadí rakouské dráhy (ÖBB) moderní jednotky Talent 3 od Bombardieru. Vyplývá to z nedávného jednání jihočeských železničářů se zástupci ÖBB.

„Rakouští kolegové nás informovali, že od prosince 2022 by měl být CityShuttle nahrazen modernější jednotkou Talent 3,“ sdělil ve čtrnáctideníku Českých drah Železničář ředitel českobudějovického Regionálního obchodního centra ČD Jiří Kafka. Připomněl, že zmíněný stroj Rakušané prezentovali loni na Národním dnu železnice právě v Českých Budějovicích.

City Shuttle Rakouských spolkových drah (ÖBB). Autor: Zeitblick, Wikipedia

City Shuttle Rakouských spolkových drah (ÖBB).
Autor: Zeitblick, Wikipedia

Obě strany se dohodly na spolupráci na dalších deset let, rozsah přeshraniční dopravy by se přitom neměl zmenšovat. Aktuálně jezdí na trase Praha – České Budějovice – Linec čtyři páry expresů, mezi Českými Budějovicemi a Lincem pak operují čtyři páry osobních vlaků denně.

Jednotky Talent 3 pro ÖBB představil Bombardier loni na berlínském veletrhu Innotrans. Skříně pro třetí generaci regionálních jednotek vyrábí v tuzemském závodu v České Lípě.

Tagy Bombardier Talent 3 České Budějovice - Linec České dráhy ÖBB Top
24 komentářů