egoe-plus
Letectví

Další čínská destinace z Prahy. Odstartovaly přímé lety do Si-anu

Airbus A330 společnosti China Eastern Airlines při přistání v Praze. Foto: Letiště Praha
Airbus A330 společnosti China Eastern Airlines při přistání v Praze. Foto: Letiště Praha

Společnost China Eastern Airlines zahájil provoz nové linky mezi Prahou a Si-anem. Linka bude součástí trasy mezi Prahou a Šanghají.

Firma tím navýšila i počet letů z Prahy na čtyři týdně. Dva budou létat i nadále z Prahy přímo do Šanghaje, dva budou mít mezipřistání v Sia-anu. Město je známé hlavně díky terakotové armádě. Jde již o čtvrtý přímý spoj mezi Českou republikou a Čínou.

Po velkém zájmu o cestování na lince mezi Prahou a Šanghají jsme se rozhodli otevřít další přímý spoj. Očekáváme, že i o novou linku bude zájem a bude vyhledávaná,“ uvedl Qiu Jie, ředitel pražské kanceláře China Eastern Airlines.

Let z Prahy do Si-anu trvá 10 hodin a ceny letenek začínají na 11 610 korunách. Na linkách mezi Prahou a Čínou využívá China Eastern Airlines Airbus A330-200. Cestující mají na výběr buď čínské nebo západní menu.

Si-an dnes slouží jako regionální letecká dopravní křižovatka severozápadní Číny a nové letecké trasy ze Si-anu propojují Čínu se stále větším počtem světových destinací včetně řady evropských zemí.

Si-an je jedním z nejstarších měst Číny, v řadě významných období čínských dějin byl hlavním městem a sloužil jako vstupní brána na Hedvábnou stezku. Si-an s počtem obyvatel přes osm milionů dnes představuje významné kulturní, průmyslové a vzdělávací centrum centrální a severozápadní Číny. Nejznámější atrakcí v blízkosti města je terakotová armáda, hrobka prvního čínského císaře Čchin Š’-chuang-tiho zařazená na seznam světového dědictví UNESCO.

Letový řád

Šanghaj – Praha

Úterý, sobota

00:50 – 05:35

Praha – Šanghaj

13:30 – 07:25 +1

Šanghaj – Si-an –Praha

Čtvrtek, neděle

11:00 – 18:50

Praha – Si-an – Šanghaj

21:20 – 18:35 +1