Cyklostezka ze Sedlčan do Prčice je hotová, vyšla na 87 milionů

Cyklisté se mohou ještě v závěru sezony projet po nových 14 kilometrech.

Cyklisté mohou v závěru sezony využít i novou středočeskou cyklostezku ze Sedlčan do Prčice, která měří 13,5 kilometru. Její dokončení dnes oznámila stavební firma BES ze skupiny Metrostav. Novostavba vyšla na 87 milionů korun, z čehož drtivou většinu zaplatil stát. Přispěl i kraj a Sdružení obcí Sedlčanska.

Trasa vede přes Radeč, Mezný a Hulín. Minimální šířka je 2,5 metru, což umožňuje bezpečný obousměrný provoz. „Zatímco epidemická situace nám nepřála, počasí ano, a když se to sečetlo, vyšlo nám z toho dokončení podle původního harmonogramu,“ uvedl stavbyvedoucí Radim Poustka.

Cyklostezka Sedlčany – Prčice. Pramen: Středočeský kraj

Nová trasa vede oblíbenou rekreační oblastí, význam nicméně bude mít podle samosprávy i pro místní obyvatele, jimž bude sloužit k přepravě do zaměstnání, škol či za službami. Díky nové cyklostezce se cyklisté budou moci vyhnout hlavnímu tahu mezi Příbramí a Sedlčany a dalším frekventovaným silnicím v regionu. Některé krátké úseky jsou vedeny jako cyklotrasa, neboť je mohou využít zemědělci k cestě na pole nebo místní ke svým nemovitostem.

O spojení jediných dvou měst sedlčanského regionu (Sedlčany, Sedlec-Prčice) stezkou pro cyklisty se hovoří již od roku 2007. Cyklostezka byla pojmenovaná po staviteli rybníků Jakubu Krčínovi.

Tagy BES cyklostezka Sedlčany - Prčice
22 komentářů