Autobusy

ČSAD Liberec nakoupilo kloubové autobusy v Ostravě

Autobus Solaris Urbino 18 CNG v barvách Dopravního podniku Ostrava. Foto: DPO
Autobus Solaris Urbino 18 CNG v barvách Dopravního podniku Ostrava. Foto: DPO
Krajem vlastněný dopravce může kloubové autobusy nasadit například na výluky nebo nejvytíženější linky.

Společnost ČSAD Liberec rozšíří svoji flotilu o dva autobusy Solaris Urbino 18 z roku 2009, které dosud jezdily v Ostravě. Vyplývá to z registru smluv, kde dnes Dopravní podnik Ostrava kupní smlouvu s dopravcem vlastněným Libereckým krajem zveřejnil. Za jeden autobus zaplatí 272 tisíc korun.

„Nakoupili jsme je na rozvíjení našich obchodních příležitostí. Jde o vozidla v dobrém stavu za velmi příznivou cenu,“ řekl předseda představenstva ČSAD Liberec Martin Bobek. Ostravský dopravní podnik dieselové autobusy prodává kvůli postupnému přechodu na zemní plyn a elektřinu.

ČSAD Liberec má ve flotile jediný kloubový autobus Karosa B961, který používá spíše výjimečně, například během největší přepravní špičky na linku z Liberce do Bedřichova. Jednou z možností je využití při výlukách, které čekají letos cestující na Liberecku nebo nasazení na linky s vysokou poptávkou, například z Liberce do Jablonce nad Nisou.

Autobusy Solaris jsou k vidění v Liberci teprve od loňského roku, kdy deset nových kloubových autobusů na zemní plyn koupil Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou. Ten koupil současně i tři starší naftové autobusy Solaris Urbino 18 z Plzně.

Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PetrJ

Neznám aktuální stav vozovek v Liberci, Ostravě a Plzni, takže jen doufám, že tato Urbina dorazila do Liberce v zachovalém nevymláceném a nezrezlém stavu a že případné závady a poškození se snadlo opraví vlastními silami. O odpadkovém koši bych hovořil pouze se znalostí stavu těchto ostravských Urbin. Pokud vím, tak v Ostravě je přebytek rekvalifikovaných a schopných opravářů strojů a dopravních prostředků.

Jarda

Spíše Liberec posloužil jako odpadkový koš…

Pavel Vavříček

Nakoupil 3 z Plzně

Jiří 3

To byl Liberecký dopravní podnik, v článku se mluví o ČSAD Liberec.

Pavel Vavříček

Podívejte se na konec článku

abc123

Tak koukám, a zmínku o ČSAD Liberec v něm nevidím.
Koukněte na titulek a následný text.

Karel Kouba

Autobusy Solaris jsou k vidění v Liberci teprve od loňského roku, kdy deset nových kloubových autobusů na zemní plyn koupil Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou. Ten koupil současně i dva starší naftové autobusy Solaris Urbino 18 z Plzně.
Stačí si přečíst poslední odstavec a pochopit psaný text. Jsou 3 a mají ev.č 390, 391, 392.
Očekávat, že si autor zjistí realitu, je asi problém a sen.

pikolo

Společnost ČSAD Liberec rozšíří svoji flotilu o dva autobusy

PetrJ

Tak to je s Vámi těžké, když nevidíte a neumíte goolit. My ostatní vidíme a víme. Docela by mne zajímala ta zkušenost s plzeňskou ojetinou.

Jindra

Pavel má pravdu. Z Plzně byly busy tři viz začátek odkazovaného článku. Tedy článku, že DPMLJ nakupoval v Plzni.

Josef Král

Asi nakoupila: Nyní se používá jen zkratka ČSAD, dříve ale měla i slovní tvar s posledním slovem „doprava“.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast