Letecké společnosti Letectví

ČSA vypraví s A330 více letů po Evropě. Kvůli hokeji i prodlouženým víkendům

Airbus A330-300 v barvách Českých aerolinií. Foto: ČSA
Airbus A330-300 v barvách Českých aerolinií. Foto: ČSA

Zákazníky Českých aerolinií čeká v příštích dnech na některých evropských linkách překvapení. Namísto Airbusu A319 nebo turbovrtulových letadel ATR vypraví dopravce několik letů se svým jediným dálkovým letadlem A330-300, které jinak používá jen na linku do Soulu.

Série speciálních letů začíná tento víkend, kdy nasadí A330 na linku z Prahy do Milána hned na první ranní let. „Důvodem je vysoká poptávka cestujících,“ vysvětlil mluvčí Daniel Šabík. Řada lidí letí na prodloužený víkend do Itálie, silná je i poptávka v Itálii po víkendu v Česku.

V pátek 4. května nasadí ČSA svůj největší airbus na večerní linku do Paříže, oslaví tím 80 let spojení s francouzskou metropolí. Jde ale současně i o řešení problému s nedostatkem letadel: ten samý den dopravce jeden spoj ruší a spojí dvě linky do jedné.

Poprvé se A330 v barvách ČSA podívá také v sobotu 5. května na lince do Kodaně. Důvodem je hokejové mistrovství světa. Zatímco soboty jindy bývají v letecké dopravě nejslabším dnem v týdnu, teď poletí čtyři letadla. A330 firma nasadí na ranní let OK504 s odletem v 8:10.

Od června se bude objevovat A330 pravidelně na lince z Prahy do Barcelony každou sobotu. Loni takto ČSA využívaly svůj dálkový stroj jen v červenci a srpnu, letos čtyři měsíce od června do konce září.

ČSA v těchto dnech opouští jeden Airbus A319, registrace OK-OER. Ten podle původních dohod vrací leasingové společnosti, která ho předává německému dopravci Germania. Firma si na letošek kvůli tomu pronajala boeing 737-400 od slovenského Go2Sky, jedná o pronájmu dalšího letadla. Kvůli vysoké poptávce se občas objevují na linkách ČSA i jiní dopravci, minulý týden například dánský JetTime.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
DP

tak snad stihnou na Ruzyni za 2 hodky po přistání z Barcelony A330 natankovat a uklidit, páč v 17.30 letí do Soulu 😉

Jen tak

Proc by nestihli? 2h je vcelku bezny cas na otocku wide body.

Vojta

to je jak recept od Babici, kdyz nemate 320, tak tam dejte 330.. budu si moct do toho Milana koupit business class? 😀

Jen tak

Proc bys nemohl? Csa na svych linkach nabizi “c” bezne.