Letecké společnosti Letectví

ČSA se vrací do Bruselu a Varšavy, rozšíří spojení do Košic

Letadlo ATR 42 v barvách ČSA. Foto: České aerolinie
Letadlo ATR 42 v barvách ČSA. Foto: České aerolinie

České aerolinie se postupně vrací na další linky, které musely zavřít kvůli pandemii koronaviru. Od září začnou létat do Varšavy a Bruselu, navýší počty letů do Košic.

ČSA oznámily novinky na svém twitterovém účtu. Do Košic už ČSA létají od poloviny června, od 31. července firma rozšíří spojení na 8 letů týdně. „Navýšená frekvence nabízí vhodné spojení přes Letiště Praha do dalších destinací v naší síti,“ uvedly ČSA na svých stránkách. Do Košic budou ČSA létat každý den kromě úterý a soboty, některé dny dvakrát denně s odletem z Prahy v poledne a večer s nočním pobytem v Košicích. Na lince budou ČSA dál létat s ATR72.

Oznámení o navýšení počtu spojení mezi Prahou a Košicemi přišlo dva týdny poté, co vstup na tuto linku oznámil Ryanair. Do Košic bude od srpna létat dvakrát týdně.

Od září se vrací ČSA na další tradiční linky. Jde zejména o spojení s Bruselem, kam firma od září nabídne celkem 12 letů týdně. Dvakrát denně (ráno a večer) poletí ve všední dny, jednou denně o víkendu. Do Bruselu zatím létají Brussels Airlines, od srpna chce začít létat také Ryanair na letiště v belgickém Charleroi.

V září se ČSA vrátí také do Varšavy, kam z Prahy dosud létá denně polský LOT, od 15. července bude létat dvakrát denně.  ČSA od září plánují lety třikrát denně, v sobotu jednou denně a v neděli dvakrát denně. Od 24. července začnou ČSA také létat do Kodaně.

24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk

Před koronakrizí se vedení SW/ČSA vyjadřovalo o ATR docela s despektem s tím, že se jich bude snažit co nejrychleji zbavit. Dnes jsou možná rádi, že se tak nestalo, linku PRG-KSC by s airbusem nebo boeingem sotva uživili.

kakov

neví prosím někdo, to je linka Praha-Bratislav-Košice, nebo se bude létat přímo bez mezipřistání? dík

Petr

Linka PRG-BTS-KSC byla, stejně jako linka PRG-BTS, zrušena už před více než rokem. ČSA létá na Slovensku jen do Košic bez mezipřistání.

JanM

Pamatam sa na posledny let csa z bts. Let OK965, 11.1.2019, ATR OK-GFQ. Mal som dennu, robil som pushback poslednemu letu csa z bts 🙂

MaraSourak

Tento let jsem take absolvoval 🙂

František

Docela by mě zajímalo, jaká bude vytíženost 8 letů Praha Košice Praha

Petr

Před krizí byla letadla plná. A lidé pomalu ale jistě zase začínají létat.

Honza

No upřímně by mě zajímala celkově obsazenost letadel..byl tady zajímavý článek o obsazenosti letadel Singapoer po koroně..a byla to opravdu bída :(..nemá někdo info o cca obsazenosti letů z/do Prahy?..možná i zajímavý námět na článek 🙂

Tomas

pred tydnem vecerni lufthansa do fra – nejaka 319 … letadlo plne.

v pondeli po svatcich, crj-900, muc – prg taky plne.

dalkovky jsou asi poloprzadne, ale evropske shorthauly asi obecne nebudou mit problem se zaplnenim.

letu je malo a poptavka pomalu stoupa, a existuje… spolecnosti pomalu pridavaj dalsi a dalsi lety (coz ma negativni efekt, ze dochazi k velkym rusenim a preplanovavani letu)

Petr

Cca před 3 týdny tím kamarád letěl PRG-KSC a load factor 50%. Já 1.7. PRG-VIE a VIE-LCA, oba lety plné. Zpět předevčírem už horší, VIE-LCA 30%, VIE-PRG 40%

Andy

1.7 DOH-PRG: V celým dreamlineru bylo cca 30 až 35 lidí. Takže asi tak.

MaraSourak

Ryanair bude letat do Kosic s B737, tam to bude zajimavejsi, jestli se podari naplnit i velke letadlo, ktere je bez pochyby komfortnejsi nez ATRko

Marek

Cokoli s logem Ryanairu bych se zdrahal označit za komfortní 🤭

Adam

Záleží, jak kdy,jak kam,když jsem s nim letěl loni na Azory z Lisabonu,letadlo bylo super,pohodlné,fajn rychlí servis a letenka také super cena, ale horší byl ten terminál v Lisabonu. každopádně 100x lepší než Smartwings

Petr

V tomto si s Vámi dovolím lehce nesouhlasit. U Smartwings musí mít člověk štěstí na letadlo. Příklad z mojí zkušenosti. Letěl jsem loni v létě do Barcelony (operováno místo ČSA) a letadlo (OK-TVR) mi přišlo v pohodě (sedadla pohodlná, prostor tak uprostřed, Boeing Sky Interior, servis také v pohodě). Oproti tomu cesta zpátky byl očistec. Smart pro nás vyslal (opět místo Airbusu ČSA) Boeing 737-800 registrace OK-TVO (hrdina jednomotorového letu 😉 ) a tam bylo místa minimum.

Pavel

Některá letadla má SmartWings po Brazilcích a Indech, která by jinak asi skončila už na šrotech. Čechům to ale údajně nevadí, protože v moderních a pohodlných érech u konkurence by se prý pax a Koupáci nebyli schopni domluvit česky.

Pepa

V současné flotile jsou dve letadla po Spicejet která přišla po osmi letech služby. Jedno letadlo je po GOL které přišlo snad po sedmi letech? Takže nevím kde berete tu informaci o letadlech ze šrotu

Andy

Po SpiceJetu he letadlo kandidátem na šroťák už tak rok po prvním letu…

Andy

Ryanair nebude mít problém naplnit cokoli. Vzhledem k množství Ukrajinců, kteří doteď jezdili leoexpresem, což do Užhorodu trvá víc než 12 hodin, představa že za hodinku jsou v Košicích a za další 4 na Ukrajině je lákavá i kdyby to stalo trojnásobek vlaku. I to ironičtější že to stojí zhruba stejně jako vlak.

Aleš

Pokud vím, tak nějakou dobu už LOT do Prahy létá, s Embraerem E170/175, zatím jednou denně jako LO528, odlet z Prahy ve 14:35.

medák

A přesně to samé se píše i v tomto článku.. 🙂 LOT linku už léta ČSA se na linku vrátí od září.. 🙂

Jarda

Od 15.7. bude LOT 2x denne

Petr

Každá pozitivní zpráva v této celkové nelehké době potěší. Jen tak dál 😉 😀