dpp

Českým aeroliniím přiletí druhý Airbus A330, bude vozit polské dovolenkáře

Airbus A330-300 v barvách Českých aerolinií. Foto: ČSAAirbus A330-300 v barvách Českých aerolinií. Foto: ČSA

České aerolinie zařadí do své flotily druhý Airbus A330. Pod registrací OK-GBB ho ale v Česku bude možné vidět jen


České aerolinie zařadí do své flotily druhý Airbus A330. Pod registrací OK-GBB ho ale v Česku bude možné vidět jen výjimečně: hlavní byznys bude mít v Polsku, kde bude vozit přes zimu klienty polských cestovních kanceláří, které si nasmlouvala polská dcera Travel Service.

Půjde o letadlo půjčené od kanadské společnosti Air Transat do konce zimního letového řádu. V minulosti si ho pronajímal pro stejné lety Travel Service i s piloty, letos ale využil toho, že do své skupiny zařadil i České aerolinie.

Ty mají piloty na A330 vycvičené, firma ještě rozšířila typovou zkoušku na A330 dalším pilotům. I proto aerolinky nedávno poslaly A330 na otočku do Bratislavy, šlo současně i o povinnou proceduru pro piloty.

Dosud České aerolinie létají s modelem A330-300 půjčeným od Korean Air, nasazují ho hlavně na linku do Soulu. Z Kanady si půjčují verzi A330-200 pro 345 cestujících (12 byznys, 333 v ekonomické třídě). Stroj má dolet 9600 kilometrů. Nasazovat ho ČSA budou na linky z Varšavy na Zanzibar, Kubu, do Thajska na ostrov Krabi nebo do Dominikánské republiky. Letadlo bude vráceno 1. dubna.

Letadlo OK-GBB přiletí do Prahy na začátku příštího týdne a po úkonech nezbytných pro zapsání stroje do specifikace ČSA bude na začátku listopadu vypraveno do Varšavy s mezipřistáním v Ostravě.  „Tento technický přelet společnost využívá pro doškolení potřebného počtu českých pilotů pro tento typ letadla,“ řekl mluvčí ČSA Daniel Šabík.

Tagy A330-200 Air Transat Airbus A330-200 České aerolinie Travel Service Travel Service Polska
15 komentářů