LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

ČSA přestanou létat do Karlových Varů, na letišti zůstane jediná linka

A319, foto: ČSAA319, foto: ČSA

České aerolinie ukončí od 13. ledna provoz linky mezi Karlovými Vary a Moskvou. Spojení lázeňského města s hlavním ruským městem

České aerolinie ukončí od 13. ledna provoz linky mezi Karlovými Vary a Moskvou. Spojení lázeňského města s hlavním ruským městem ruší z ekonomických důvodů.

Platí stejné důvody, jako u jiných linek, které rušíme. Důvod zrušení je čistě ekonomický, provoz linky je ztrátový. Konečné rozhodnutí o zrušení linky bylo schváleno naším hlavním akcionářem, společností Smartwings,“ řekl mluvčí ČSA Daniel Šabík.

Situace na lince z Karlových Varů do Moskvy začala být složitější po nástupu nízkonákladového dopravce Pobeda, který létá na moskevské letiště Vnukovo. Vedl k částečnému poklesu cen, navíc Pobeda rozšířila počet letů na tři týdně. ČSA navíc musely přesouvat často letadlo prázdné z Prahy do Karlových Varů.

Za poslední měsíce jde o pátou zrušenou linku ČSA. Končí spojení z Prahy do Ostravy, Bratislavy a vnitrostátní linka Bratislava – Košice, v lednu přestanou létat ČSA také ruského Jekatěrinburgu. Z Česka tak budou létat ČSA už jen z Prahy.

Konec linky je nepříjemnou zprávou i pro karlovarské letiště. Jde o jedno ze dvou pravidelných spojení, které aktuálně letiště má.

Karlovarské letiště čeká od ledna i změna ve vedení. Do jeho čela přichází podle serveru iDnes.cz Jiří Pos, který dlouhodobě působil v ČSA i ve vedení Letiště Praha.

Tagy České aerolinie ČSA Karlovy Vary - Moskva Letiště Karlovy Vary Pobeda
27 komentářů