Letecké společnosti Letectví

České aerolinie ruší další linku. Přestanou létat do Jekatěrinburgu

A319, foto: ČSA
A319, foto: ČSA

Z letového řádu Českých aerolinií zmizí po čtrnácti letech spojení do čtvrtého největšího ruského města. Od 21. ledna zruší spojení s Jekatěrinburgem.

Konec spojení zjistil deník Zdopravy.cz z rezervačního systému aerolinky, potvrdil ho i mluvčí ČSA Daniel Šabík. Během dvou týdnů jde tak o konec už čtvrté linky. Před vánočními svátky oznámil dopravce konec linky z Prahy do Ostravy a Bratislavy a současně ukončení spojení z Bratislavy do Košic.

„Mohu potvrdit rozhodnutí ČSA zrušit pravidelný provoz mezi Prahou a Jekatěrinburgu. Důvod zrušení je čistě ekonomický, provoz linky je ztrátový. Konečné rozhodnutí o zrušení linky bylo schváleno naším hlavním akcionářem, společností Smartwings,“ řekl Šabík. Dál ještě budou ČSA několik týdnů nabízet místa na lince Ural Airlines. ČSA už na konci října ukončily provoz sezónní linky do ruské Ufy, s jejím obnovením v létě nepočítají.

ČSA spojení do Jekatěrinburgu zavedly v roce 2004, létaly většinou čtyřikrát týdně. Aktuálně jde po lince do Soulu o druhou nejdelší trasu v síti dopravce, let trvá necelých pět hodin. Na trase zůstane i nadále po odchodu ČSA spojení společnosti Ural Airlines, které před několika dny spustily současně spojení Prahy s moskevským letištěm Žukovskij.

Práva na lety do Ruska mají přejít z ČSA pod Smartwings.  Majitel dopravce ale podle rezervačního systému s provozem do Jekatěrinburgu pod svoji značkou nepočítá.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Capitann
Host
Capitann

počkejme si, zda-li nevstoupí Vašek Fischer jako investor do ČSA resp. Smartwings

Radek
Host
Radek

Tak kromě SVX se zjevně ruší i KLV-MOW vv., v lednu jen poslední 2 lety a sbohem a šáteček… přitom to dlouhodobě bývala jedna z nejvýnosnějších linek, a to i přes ne příliš rozumné přelety PRG-KLV.

Tom
Host
Tom

„…….ČSA létají kromě Moskvy v Rusku ještě do Petrohradu, Rostova na Donu, Samary, Jekatěrinburku, Kazaně a Ufy. Provoz všech linek zůstane zachován.“ (Viz vyjádření ze začátku prosince).🙂

Kulhán
Host
Kulhán

Nejsou nějaké informace jak to bude s Oděsou a Kyjevem?
Mluvilo se o těchto linkách a ruší tu o kterých se nemluvilo. Asi záměr, kdo ví.

Lukas
Host
Lukas

To přijde. Počkejte casu…

Zdeněk
Host
Zdeněk

Časem k tomu dojde. Kdo by taky chtěl k ukrofašistům létat, že?

Nicky
Host
Nicky

Ono také nebude čím létat.

Rossec
Host
Rossec

Jj, každou chvíli nějaký titulek, že nějaká společnost nakupuje xy letadel a ČSA neprodlužuje ani nájem, nenakupuje… No pokud přežije pod TS, tak jen jako MHD v jednodenním intervalu.
A za nedlouho se tu dočteme, že dochází i ke zrušení linky Praha-Soul a vrácení letadla.

petr Novotný
Host
petr Novotný

A co jste lidičky čekali… ČSA už dlouho některým dárečkům leží v žaludku, tak je zahluší…

Y.K.
Host
Y.K.

Proč by je někdo hlušil? ČSA jsou dávno na dně a živoří a TS je nekupoval pro srandu králíků. Začátek resuscitace značky bude pochopitelně ve zrušení nerentabilních a málo vytížených linek převážně zavedených „politicky“ a udržovaných setrvačností. Pochybuji, že by Travel měl probém s čímkoliv, co vydělá peníze, horší to bude s produkty co nevydělávají a že jich je.

Jen tak
Host
Jen tak

Ale houby. Samozrejme, ze bude. Jen jina znacka.

Kulhán
Host
Kulhán

Travel tam nasazuje Buliky. V létě bude sranda, to nejen že nebude mít letadla, ale ani piloty.

Rossec
Host
Rossec

Spíše to bude smutný, rezervy nebudou a zpoždění jednoho letu se bude dědit na další. Již je v nabídce na lince do Kyjeva od dubna jen jeden let za den. A některé jednosměrné lety do března jsou v nabídce za cca 11.000, pokud je koupíte od UIA, tak jsou za cca 3.200. Vypadá to, že TS dělá vše proto, aby se mohla z důvodu malé vytíženosti letadla linka(spoj) zrušit.

Tomáš
Host
Tomáš

A ty jsi český blbec.

Petr
Host
Petr

Ulrofašiati?Vy budete hodně jednoduchý a hloupý člověk,co?

dvojiteF
Host
dvojiteF

Názor na lietanie má síce primitívny ale prečo by mal byť „jednoduchý a hlúpy“ ? Je verejným tajomstvom že Ukrajinský Azov sa hlási k fašistickej ideológii a používa nacistické symboly a prezident Porošenko je ich podporovateľ..

Kulhán
Host
Kulhán

Tak Oděsa má rozbitou dráhu že tam nikdo nechce lítat, jak tohle mohl někdo schválit. Takový škody co jsou odtamtud. Prasklé okna uplně normálně. Kdyby nebyl Boeing odolnej jak bombardér tak už by jich tam pár zůstalo.

Jen tak
Host
Jen tak

A ten zamer by spocival v cem?

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll

Krátce

Nadcházející akce

  1. Zážitková turistika v pražském metru

    14. prosince
  2. Křivoklátský expres

    14. prosince - 15. prosince