egoe-plus
Cestovní ruch Letectví

Aerolinky Pobeda zahájily lety na lince Moskva – Karlovy Vary, piloti odmítli slavobránu

Boeing 737-800 společnosti Pobeda Airlines. Foto: Pobeda
Boeing 737-800 společnosti Pobeda Airlines. Foto: Pobeda

Ruská nízkonákladová letecká společnost Pobeda zahájila dnes provoz na své nové lince z Moskvy (Vnukovo) do Karlových Varů. Lázeňské město se tak stalo první destinací této společnosti v České republice. Pobeda patří do skupiny Aeroflotu, loni přepravila zhruba 4,6 milionu cestujících.

Z Ruska se zhruba půlhodinovým zpožděním přiletělo 180 cestujících a zástupců letecké společnosti. Před polednem pak Boeing 737-800 s kapacitou 189 míst odstartoval na cestu zpět. „Velmi mě těší, že se podařilo díky letecké společnosti Pobeda opět oživit nabídku leteckých linek karlovarského letiště. Letos chceme také navázat na úspěch sezónních letů do Taškentu a Tel Avivu,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

Letadlo společnosti Pobeda v Karlových Varech. Autor: Jakub Svoboda
Letadlo společnosti Pobeda v Karlových Varech.
Autor: Jakub Svoboda

Lety mezi Moskvou a Karlovými Vary bude Pobeda provozovat dvakrát týdně. Z Varů na moskevské letiště Šeremetěvo létají jednou týdně i ČSA.  „Očekáváme, že díky novému dopravci se počet odbavených cestujících v roce 2018 více než zdvojnásobí a přiblíží se hranici 50 tisíc lidí,“ doplnil ředitel letiště Václav Černý.

Na přivítání prvního letu byli připraveni hasiči s vodní slavobránou. Piloti před ní ale raději zastavili a nepodjeli pod ní kvůli obavám z možné námrazy na letadle.

Letiště Karlovy Vary prožívá v posledních letech hrozivý úbytek cestujících. Z rekordních 104 tisíc pasažérů v roce 2013 spadlo loni na 21 tisíc, což je nejhorší výsledek od roku 2002.

Letový řád letiště Karlovy Vary. Pramen: Letiště Karlovy Vary
Letový řád letiště Karlovy Vary.
Pramen: Letiště Karlovy Vary
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jeník_spotter

Dovolím si pasáž o odmítnuté vodní slavobráně poopravit. Posádka dostala informaci o chystané slávě a pokyny z TWR, scénář potvrdila. Celá akce tedy byla předem známa a právě vzhledem k teplotám byl brán zřetel na možnost vniku námrazy..
Rovněž tak podle vydaného LLŘ budou po celou dobu jeho platnosti dvě letecká spojení týdně, žádné omezení na jaro není, jak je koneckonců patrné…

Jakub Svoboda

Děkuji 🙂