LOT 3a leaderboard

České dráhy rozšířily wifi připojení do dalších vozů, je už na více než tisícovce spojů

Zmodernizovaný vůz řady Bdmtee, zvaný honecker. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářZmodernizovaný vůz řady Bdmtee, zvaný honecker. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

České dráhy před prázdniny rozšířily možnost připojit se k internetu do dalších několika desítek vozů. Nově se objevují tyto vagóny

České dráhy před prázdniny rozšířily možnost připojit se k internetu do dalších několika desítek vozů. Nově se objevují tyto vagóny například na rychlících Rožmberk, Bezdrev či Vysočina. Připojení zůstává zatím datově neomezené.

Podle Českých drah je aktuálně internet ve více než tisícovce spojů. Během příštího roku by mělo být připojení dostupné ve většině dálkových vlaků, služba se dál rozšiřuje v regionální dopravě. Aktuálně je wifi nově instalována do modernizovaných vozů řad  Ampz, ABpee, Bmz, Bdpee, Bdmpee a Bbdgmee.

Během uplynulého půl roku jsme rozšířili nabídku wifi hlavně do běžných rychlíků. Služba je nyní dostupná v označených vozech rychlíků Rožmberk a Bezdrev na lince R 11 Plzeň – České Budějovice – Jihlava – Brno, v rychlících »Slezan« linky R 8 z Brna přes Přerov a Ostravu do Bohumína, v rychlících Vltava a Lužnice z Prahy do Tábora, Veselí nad Lužnicí a Českých Budějovic a také v rychlících linky R 9 Vysočina Praha – Havlíčkův Brod – Brno. Zároveň jsme doplnili wifi do některých osobních vlaků s řídicími vozy. Jde například o vlaky na lince Plzeň – Beroun,“ uvedl příklady ředitel odboru dálkové dopravy ČD Petr Vondráček.

Počty vlaků s wifi rychle rostou, ještě loni na podzim byl internet v 550 spojích, aktuálně už ve více než tisícovce. Během příštího roku bude wifi dostupná ve všech moderních vozech Českých drah v dálkové dopravě a bude pokrývat většinu dálkových spojů. Zároveň se rozšíří nabídka wifi také na dalších regionálních linkách.

České dráhy aktuálně soutěží nového operátora,  který bude firmě poskytovat data pro připojení k internetu. Na začátku roku uvedly, že hrozí omezení objemu stažených dat, k němu ale zatím nedošlo.

Tagy České dráhy interne wi-fi
51 komentářů