Celodenní operace po vykolejení na okruhu. Jednotka je bez zásadního poškození, čeká se na opravu trati

Aktuálně probíhají práce na opravě infrastruktury, provoz na velkém okruhu je zastaven.
Po celodenní přípravě se včera v pozdních nočních hodinách podařilo hasičům a specializované firmě dostat zpět na koleje celou šestivozovou jednotku Stadler KISS pro rakouské dráhy. Ta vykolejila při zkušebních jízdách na velkém železničním okruhu ZC VUZ Velim v úterý pozdě večer. Nakolejení potvrdil předseda představenstva Výzkumného Ústavu Železničního Martin Bělčík.
Samotnou operaci komplikovalo místo, kde k němu došlo: v oblouku s převýšením a těsně u silničního nadjezdu. Problémem bylo i vedení vysokého napětí v blízkosti okruhu, kvůli kterému byla nutná spolupráce s energetiky. Celou akci řídil HZS SŽ Nymburk, kromě jejich techniky byl pro nakolejení použit pásový jeřáb společnosti Hanyš.
Jednotka není podle prvních zjištění zásadně poškozená, nyní je v areálu zkušebního centra. Provoz na velkém okruhu je stále zastaven, probíhají práce na opravě infrastruktury. Příčiny mimořádné události se dál vyšetřují.