Dopravci Železnice

ČD Cargo má ve flotile první Traxx, půjčilo si ho na rok pro byznys v Rakousku

Lokomotiva TRAXX F140 AC3. Foto: Fabien Perissinotto / Wikimedia Commons
Lokomotiva TRAXX F140 AC3. Foto: Fabien Perissinotto / Wikimedia Commons

Společnost ČD Cargo rozšíří svůj byznys v Rakousku. Kvůli novým zakázkám si na jeden rok pronajala lokomotivu řady 187 od společnosti Railpool. Lokomotiva by měla získat i speciální polep.

Jde o lokomotivu Traxx F140 AC3 LM od Bombardieru. Jde o první Traxx, který ČD Cargo zařadilo do své flotily, na konci letošního roku začne přebírat první z deseti objednaných kusů, které bude vlastnit.

Výkonný ředitel ČD Cargo Tomáš Tóth vysvětluje nájem lokomotivy hlavně systémem „last mile“, který elektrické lokomotivě umožňuje zajíždět i na neelektrizované vlečky. „Je určená primárně na výkony v Rakousku, včetně obsluhy tamních vleček. Lokomotivu bude moci veřejnost zahlédnout i na delších relacích směřovaných z Bratislavy do německého vnitrozemí,“ uvedl Tóth.

Podle něj se firma chce důkladně i pronájmem této lokomotivy seznámit s výhodami systému poslední míle a ověřit si jeho skutečný potenciál.

Lokomotiva dostane i speciální polep. Jeho podobu zatím ČD Cargo tají. „Bude tematicky zaměřen na území, kde s ní ČD Cargo bude realizovat výkon,“ dodal Tóth.

ČD Cargo získalo v Rakousku všechna potřebná povolení včetně licence, letos v Rakousku zřídilo vlastní pobočku.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
IGCT
Host
IGCT

No, jeden kousek, proč si jich nepronajali trošku víc?

Josef22
Host
Josef22

Řekl bych, že odpověď na Vaši otázku se nachází v článku.

„na konci letošního roku začne přebírat první z deseti objednaných kusů, které bude vlastnit.“

„Podle něj se firma chce důkladně i pronájmem této lokomotivy seznámit s výhodami systému poslední míle a ověřit si jeho skutečný potenciál.“

lOL
Host
lOL

Je těžké přečíst si celý článek – nejen nadpis? Potom nemusí vznikat, tak stupidní otázky. 😉

petr.r
Host
petr.r

ty nečteš zdopravy? https://zdopravy.cz/cd-cargo-prevzaly-posledni-nove-vectrony-zamiri-casteji-i-do-rakouska-23027/ bude jich deset a bude jejich narozdíl od čd.

Michal
Host
Michal

Ono to vypadá, že na tom půjčeném stroji budou testovat last mile a vyhodnotí jeho přínosnost pro další nákupy…

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

A také fírové by se měli mít možnost se s těmi stroji pořádně seznámit, aby ty nové vlastní bylo možno nasadit do plného provozu co nejrychleji a nejsnáze …

IGCT
Host
IGCT

Otázka byla myšlena tak, že ČDC ma i s vectrony nedostatek MS vykonných loko schopných mezinárodních výkonů

jirka
Host
jirka

Proto už má objednaných 10 dalších, což byste se dozvěděl, kdybyste si přečetl i něco jiného než nadpis.

kade
Host
kade

Toto ovšem není MS, ale AC. Je to celé spíš hlavně o tom, že rakouská pobočka funguje poměrně samostatně a kromě přepřav z/do ČR navazujících na výkony ČD Cargo, má i výkony ve směrech západ-východ, které s provozem v ČR nijak nesouvisí, takže ani nenavazují na výkony Vectronů ČD Carga (přebírají se v okolních zemích, HU, SK, D od jiných dopravců). A protože tam navíc mají přepravy, při nichž se při dojezdu na vlečku uplatní last mile (což byl i první výkon této loko http://www.zeleznicni-magazin.cz/aktuality/traxx-last-mile-u-cd-cargo-v-rakousku ) , tak si najali lokomotivu, která jím je vybavena. Rakouské ČD Cargo má vlastní… Číst vice »

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll